تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸ - ۱۴:۳۳ کد مطلب 87674

شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها سخت‌گیری نکند!!

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه همه باید در انتخابات آتی به پای صندوق‌های رأی بیاییم، گفت: شورای نگهبان هم در بررسی صلاحیت‌ها سخت‌گیری نکند.

به گزارش میدان۷۲، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری صبح امروز (پنج‌شنبه) در چهاردهمین کنگره حزب متبوع خود اظهار داشت: شورای نگهبان اصرار دارد که حتما صلاحیت کاندیداها را احراز کند که این مشکل است. ما می‌گوییم شما ثابت کنید که این کاندیدا صلاحیت ندارد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: شورای نگهبان در سراسر کشور ۲۰۰ الی ۳۰۰ نماینده دارد که این‌ها به هر دلیلی سلیقه‌ای عمل می‌کنند. حتی اعضای شورای نگهبان نیز می‌گوید که ما مصون از اشتباه نیستیم.

کواکبیان با بیان اینکه اینگونه برخورد در رد صلاحیت کاندیداها نیروهای نخبه را سرخورده می‌کند، گفت: این برخوردها حتی به تحزب نیز ضربه می‌زند. ۱۱ نفر از اعضای شورای مرکزی و ۱۲ نفر از سفیران حزب ما را در استان ها ردصلاحیت کردند. من به این افرادی که سال‌ها وقت خود را صرف کار سیاسی کرده‌اند چه بگویم؟

وی ادامه داد: ما نهایت تلاش‌مان را می‌کنیم که این وضعیت در چند روز آتی برگردد. اگر قرار است وضعیت معیشتی مردم تغییر کند و عده‌ای از نمایندگان نگویند مثلا فردا ساعت ۴ مقابل سفارت انگلستان تجمع می‌کنیم و وزیر خارجه ما مجبور هم نشود به خاطر این اظهارات آنها عذرخواهی کند، همه باید به پای صندوق‌های رأی بیاییم.

کواکبیان شرط تحول در روابط بین‌الملل و اقتصاد را خانه‌تکانی در مجلس نهم برشمرد و گفت: شاید هدف این ردصلاحیت‌ها این باشد که مردم کمتر شرکت کنند اما ما می‌خواهیم هدف مولایمان مقام معظم رهبری تحقق یابد.

وی تأکید کرد: ما ساکت نخواهیم نشست و ما عنصر سیاست‌ورزی هستیم که اگر قرار بود خاموش بمانیم در این چند سال نیز سکوت می کردیم.‌

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه ما دل‌مان برای نظام می‌سوزد، تصریح کرد: ما می‌خواهیم نابسامانی‌ها سامان پیدا کند. نمی‌خواهیم اوضاع اقتصادی به گونه‌ای باشد که یک جوان به من نامه بنویسد و بگوید من لیسانس و فوق لیسانس دارم اما دستم به سفره پدرم نمی‌رود. ما طاقت نداریم که جوان از بیکاری بنالد.

به گفته کواکبیان پسابرجام باید منجر به گشایش اقتصادی شود. اما این روند کاهش قیمت نفت شاید ما را به این زودی‌ها به هدف نرساند.

به اعتقاد وی مجلس در ریل‌گذاری برای توفیق دولت در عرصه‌های مختلف به خصوص اقتصاد مؤثر است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری به نقش مجلس دهم در بررسی و تصویب برنامه ششم اشاره و خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم کشور اول منطقه و دهم جهان شویم باید همه به پای صندوق‌های رأی بیاییم و بهترین‌ها را گزینش کنیم و شورای نگهبان آنقدر سخت‌گیری نکند که نیروهای ما از گردونه خارج شوند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: