تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۱۶:۲۹ کد مطلب 87757

آب میوه و سبزیجات لاغر کننده و تفکرات غلط درباره آنها

کرفس و تمام سبزی‌ها به دلیل اینکه فیبر دارند و این ماده برای بدن قابل جذب نیست ،در کاهش وزن نقش دارند. هضم کرفس روند کاهش وزن را تسریع می‌کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، کرفس و تمام سبزی‌ها به دلیل اینکه فیبر دارند و این ماده برای بدن قابل جذب نیست ،در کاهش وزن نقش […]

کرفس و تمام سبزی‌ها به دلیل اینکه فیبر دارند و این ماده برای بدن قابل جذب نیست ،در کاهش وزن نقش دارند. هضم کرفس روند کاهش وزن را تسریع می‌کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، کرفس و تمام سبزی‌ها به دلیل اینکه فیبر دارند و این ماده برای بدن قابل جذب نیست ،در کاهش وزن نقش دارند.هضم کرفس  روند کاهش وزن را تسریع می‌کند.
 

مصرف میوه و سبزیجات برای افراد با اضافه وزن شدید به منظور کاهش وزن توصیه نمی‌شود. محمد جواد حسین‌زاده، متخصص تغذیه  گفت: میزان دریافت کالری و سوخت و ساز بدن به طور معمول، یک اصل کلی در تنظیم وزن محسوب می‌شود.
وی افزود: میوه‌ها و سبزیجاتی چون پرتقال و کرفس به عنوان عامل کاهش وزن بیان می‌شوند در صورتی که این گونه نیست در رژیم‌های غذایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد تفاضل بین دریافت و مصرف انرژی در کاهش وزن تأثیر می‌گذارد.
این متخصص تغذیه ادامه داد: به افرادی که اضافه وزن شدیدی دارند مصرف پرتقال را به عنوان عامل کاهش وزن توصیه نمی‌کنیم، بلکه میوه و سبزیجات را می‌توان به عنوان جایگزین غذاهای پر کالری در رژیم غذایی معرفی کرد.

حسین‌زاده با اشاره به تمایل افراد به سمت استفاده از میوه و سبزیجات در رژیم‌های کاهش وزن اظهار داشت: میوه و سبزیجات در سیر کاهش وزن افراد تأثیر می‌گذارد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین عامل در کاهش وزن رژیم غذایی فرد است و در کنار رژیم غذایی، فعالیت و ورزش به کاهش وزن کمک می‌کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: