تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۱۴:۲۳ کد مطلب 87763

بازداشت و ضرب و شتم شدید دانشجویان عدالتخواه و بسیجی

صبح امروز تعدادی از دانشجویان عدالتخواه و بسیجی در اعتراض به انعقاد قراردادهای نفتی موسوم به آی پی سی قصد تجمع روبه روی وزارت نفت را داشتند که با برخورد شدید و امنیتی نیروهای انتظامی و نظامی رو به رو شدند که منجر به دستگیری تعدادی از دانشجویان جنبش عدالتخواه ضرب و شتم آنان گردید.

به گزارش میدان۷۲ به نقل از قسط به محض نزدیکی دانشجویان به وزارت نفت برای برگزاری تجمعی آرام در اعتراض به قراردادهای جدید نفتی(ipc) گارد ویژه که از ساعت ها قبل در آن محل مستقر شده بود؛ با دانشجویان معترض درگیر شده و دانشجویان دختر و پسر را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. تعدادی از دانشجویان معترض نیز بازداشت شدند.

دانشجویان حزب‌اللهی در اعتراض به قراردادهای جدید نفتی(ipc) که به گفته کارشناسان در آینده می‌تواند فسادهای عظیم و کرسنت‌های جدیدی را برای صنعت نفت جمهوری اسلامی به بار آورد؛ دست به برگزاری تجمع زدند. دانشجویان با رسیدن به مقابل وزارت نفت و خواندن شعر “وزیر نفت، وزیر نفت، بیرون بیا وقت جوابه” و در دست گرفتن پلاکارت هایی با عنوان “IPC اسم جدید دارسی”، “دارسی، آی پی سی، خدعه انگلیسی”، “خسارت کرسنت ۱۶ برابر اختلاس ۳ هزار میلیاردی”، “تکنوکرات خسته وطن فروشی بسه” اعتراض خود را به این قراردادها اعلام کردند که به محض شروع این اعتراض ها با برخورد شدید نیرو انتظامی مواجه شدند و دانشجویان دختر و پسر مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند و حدود ۲۰ نفر از آنان دستگیر و زخمی شدند که هنوز خبر مشخصی از آنان در دسترس نیست.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: