تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۱۹:۱۲ کد مطلب 87849

جوسازی برعلیه شورای نگهبان سوژه به دست دشمن دادن است

امام جمعه موقت اصفهان اعضای شورای نگهبان را مطلع از حق الناس و حق الله دانست و خطاب به کسانی که به حکم شورا اعتراض دارند گفت: اگر کسی هم مستنداتی بر خلاف حکم شورای نگهبان دارد به خود این آقایان ارائه دهد، نه اینکه برعلیه‌شان جوسازی کند.

به گزارش میدان۷۲، حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و امام جمعه اصفهان تخریب شورای نگهبان توسط برخی گروه‌ها را خلاف قانون دانسته و اظهار داشت: شورای نگهبان یک نهاد مقدس است که بنا بر مبانی حقوقی و قانونی که دارد عمل می‌کند و از زمان امام(ره) تاکنون در حفظ مبانی نظام زحمات بسیاری کشیده است.

رهبر با اشاره به ایام رسیدگی به اعتراضات از سوی شورای نگهبان، قانونمنداری را توصیه کرد و گفت: برخی اوقات قانون به نفع من است و برخی اوقات بالعکس ولی نباید تخریب صورت گیرد، باید همه به قانون عمل کرده و راه قانونی را پیش بگیریم.

وی در ادامه افزود: برخی انتقادها به هیچ وجه قبول نیست، زیرا باید راه قانونی را رفت و اگر هم انتقادی داریم باید منطقی باشد، نه تخریبی.

رهبر، اعضای شورای نگهبان را افرادی مؤمن و عالم به وظیفه دانست و اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان مطلع به حق الناس و حق الله هستند، اگر کسی هم مستنداتی بر خلاف حکم شورای نگهبان دارد به خود این آقایان ارائه دهد، نه اینکه برعلیه‌شان جوسازی کند. جوسازی برعلیه شورای نگهبان سوژه به دست دشمن دادن است.

رهبر فشارهای انتخاباتی به شورای نگهبان را سابقه‌دار دانسته و تأکید کرد: ما نباید سوژه به دست دشمن بدهیم. دشمن می‌خواهد از این اعتراضات و تخریب‌ها سوءاستفاده کند. مهم حفظ نظام است نه انتخاب یک فرد.

وی در پایان گفت: اینجانب هم برای مجلس خبرگان رهبری نامزد شده ام که به دلیل شرکت نکردن در آزمون علمی عدم احراز شده ام . در خواست تجدیدنطر کرده ام اما حفظ نظام برایم مهم است و هر رایی که شورای نگهبان صادر کند مطیع آن هستم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: