تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۲۱:۴۵ کد مطلب 87861

دستور نصب عکس روحانی در ادارات

فرماندار قائم‌شهر دستور نصب عکس رئیس جمهور را در ادارات این شهرستان صادر کرد و گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی از نصب عکس رئیس جمهور خودداری می‌کنند که در ارزیابی پایان سال به این موارد توجه می‌شود.

به گزارش میدان۷۲ مهدی محمدی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرای این شهرستان با اشاره به اینکه رئیس جمهور در تلاش است که مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند، اظهار کرد: تیم مذاکره‌کننده با حمایت‌ و رهنمودهای رهبری توانست موفقیت مناسبی همراه با عزت ملت ایران را به دست آورد.

وی با تأکید بر اینکه دهه مبارک فجر یادآور خاطرات شیرین ملت ایران اسلامی است، افزود: ملت ایران با همت و استقامت به رهبری امام راحل، توانستند انقلاب اسلامی را به وجود آورند.

محمدی تصریح کرد: تمامی فعالیت‌های دولت در منافع نظام و دولت شکل می‌گیرد و این اقدامات فقط منحصر به فعالیت‌های دولت نیست، بلکه هم‌دلی و هم‌سویی از سوی تمامی ارکان نظام انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در جشن بزرگ انقلاب اسلامی از روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و اصحاب رسانه انتظار داریم شکوه این جشن را به ملت معرفی کنند، افزود: در آستانه جشن بزرگ انقلاب اسلامی دو رویداد مهم سیاسی اعم از انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش رو داریم.

محمدی تصریح کرد: در آستانه برگزاری جشن‌های انقلاب، روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی از معرفی داوطلبان در میان مردم پرهیز کنند.

فرماندار شهرستان قائم‌‎شهر با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید از امکانات اداری در زمینه تبلیغ داوطلبان انتخاباتی استفاده کنند، افزود: هیچ دستگاه اجرایی اجازه ندارد از امکانات اداری برای منافع داوطلبان انتخاباتی استفاده کند.

وی متذکر شد: روابط عمومی چشم مدیر است و همانند خبرنگاران حلقه واسط بین مسئولان و مردم هستند و مسئولیت‌های بسیار سنگینی را بر عهده دارند.

محمدی درباره پروژه‌های دهه مبارک فجر، اظهار کرد: امسال بیشترین پروژه در حوزه بهداشت و درمان را در دهه فجر خواهیم داشت و انتظار داریم دیگر مسئولان نیز با عملکرد مناسب پروژه و امکانات مناسب شرایط رفاه شهروندان را ایجاد کنند.

وی ادامه داد: در دهه مبارک فجر ۲۰ پروژه با ۱۷ میلیارد تومان اعتبار و ۹ پروژه کلنگ‌زنی با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود.

محمدی از مدیران دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد که از عکس رئیس جمهور در تمامی ادارات استفاده شود و گفت: دارای هر گرایش سیاسی هستیم نباید این امر سبب شود، که از قراردادن عکس ریاست جمهوری امتناع کنیم، اما تعدادی از دستگاه‌های اجرایی نسبت به نصب عکس رئیس جمهور خودداری می‌کنند، که در ارزیابی پایان سال به این موارد حتماً توجه می‌شود.

در ادامه این جلسه دبیر کار گروه رسانه شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه روابط‌ عمومی دستگاه‌های اجرایی باید با خبرنگاران تعامل تنگاتنگی برقرار کنند، بیان کرد: بسیاری از اخبار و جلسات مهم از سوی روابط عمومی‌ها به خبرنگاران اعلام نمی‌شود.

سیدسعید کاظمی با اشاره به اینکه بسیاری از روابط عمومی‌ها با وظایف اولیه خود آشنایی ندارند، افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از افراد متخصص و آگاه در بخش روابط عمومی استفاده کنند، تا در این زمینه خبرنگار با مشکل مواجه نشود.

وی یادآور شد: خبرنگاران برای تهیه خبر برای دستگاه اجرایی مربوطه نیاز به امکانات دارد که باید در این زمینه روابط عمومی و مدیر دستگاه اجرایی امکانات مورد نیاز خبرنگار را فراهم کند.

کاظمی با تأکید بر اینکه اکنون هیچ تعاملی بین خبرنگار و دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد، تصریح کرد: تعدادی از دستگاه‌های اجرایی از خبرنگاران حوزه شهرستان استفاده نمی‌کنند، در صورتی که شهرستان قائم‌شهر در حوزه اطلاع‌رسانی دارای ظرفیت لازم است.

وی در پایان خواستار تعامل روابط عمومی‌ دستگاه‌های اجرایی باید با خبرنگاران فعال شهرستان قائم‌شهر شد.

 

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: