تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۰۴:۳۰ کد مطلب 87928

ایران‌ ماهواره‌بلوکه‌شده مصباح را پس‌میگیرد

وزیر ارتباطات گفت: در توسعه پهنای باند داخلی و خارجی، سیاست وزارت ارتباطات ارائه سرویس به کسانی است که سالها در صف انتظار بودند و افزایش سرعت کاربران فعلی در اولویت بعدی است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی سامانه تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی و […]

وزیر ارتباطات گفت: در توسعه پهنای باند داخلی و خارجی، سیاست وزارت ارتباطات ارائه سرویس به کسانی است که سالها در صف انتظار بودند و افزایش سرعت کاربران فعلی در اولویت بعدی است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی سامانه تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی و انبوه تا یک ماه آینده خبرداد.

وی گفت: پیرو درخواست نمایندگان مجلس یکی از اپراتورهای تلفن همراه این سامانه را آماده کرده و اپراتور دیگر نیز به زودی آماده خواهد کرد که در نهایت امکان تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی ظرف یک ماه آینده فراهم خواهد شد.

* ایران ماهواره بلوکه شده مصباح را پس می‌گیرد

واعظی همچنین از آزاد شدن ماهواره بلوکه شده مصباح خبرداد و گفت: بلوکه شدن این ماهواره به دلیل مسائل تحریم بود که به زودی این ماهواره را پس خواهیم گرفت.

* رئیس جمهور آذربایجان به ایران سفر می‌کند

واعظی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان گفت: مقدمات سفر رئیس جمهور آذربایجان به ایران در حال آماده‌سازی است و وی تا یک ماه آینده به ایران خواهد آمد.

* اولویت با افزایش تعداد کاربران است نه افزایش کیفیت خدمات

واعظی درباره تاثیر توافق اخیر در بهبود دسترسی به اینترنت، گفت: درباره اینکه آیا سرعت اینترنت کاربران فعلی را افزایش دهیم یا اجازه دهیم کسانی که سالها در نوبت اینترنت بودند سرویس دریافت کنند، در وزارتخانه تصمیم‌گیری شد و مورد دوم به عنوان اولویت انتخاب شد.

وی گفت: به این ترتیب در حالیکه در ابتدای فعالی دولت یازدهم حدود ۴ میلیون نفر از اینترنت پرسرعت استفاده می‌کردند این تعداد اکنون به ۲۹ میلیون نفر رسیده است و در آینده نیز با توسعه شبکه ملی اطلاعات و راه‌اندازی دولت الکترونیک کیفیت دسترسی به اینترنت افزایش می‌یابد.

* دولت ایجاد اشتغال را از حوزه ICT آغاز کرد

وزیر ارتباطات با بیان اینکه پس از پساتحریم اولویت دولت رونق اقتصادی است، گفت: دولت برای ایجاد اشتغال از حوزه ICT کار را آغاز کرده است.

وی گفت: در ۲٫۵ سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری شده که ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آورده بخش خصوصی است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: