تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۸:۱۳ کد مطلب 87964

انفجار مهیب در کابل ۱۰ کشته بر جای گذاشت

وقوع یک انفجار مهیب در نزدیکی پارلمان افغانستان در کابل پایتخت این کشور منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، براساس اعلام معاون وزیر کشور افغانستان در جریان این بمب‌گذاری انتحاری در روز دوشنبه (۱۲ بهمن) ۱۰ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند. پیشتر محمد اسمائیل کاووسی، سخنگوی […]

وقوع یک انفجار مهیب در نزدیکی پارلمان افغانستان در کابل پایتخت این کشور منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، براساس اعلام معاون وزیر کشور افغانستان در جریان این بمب‌گذاری انتحاری در روز دوشنبه (۱۲ بهمن) ۱۰ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند.

پیشتر محمد اسمائیل کاووسی، سخنگوی پلیس کابل اعلام کرده بود یک بمب‌گذار انتحاری کمربند انفجاری خود را در میان افرادی که برای ورود به یک دفتر پلیس در منطقه ده مزنگ در غرب شهر کابل صف بسته بودند، منفجر کرد.

گروه پیکارجوی طالبان که اخیراً حملات خود را برای دستیابی به قدرت علیه دولت افغانستان افزایش داده است، شهر کابل را طی ماه‌ گذشته بارها هدف حملات تروریستی خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری پرس تی وی، این حملات با تلاش‌های بین‌المللی برای احیای روند مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و گروه طالبان همزمان شده است.

این مذاکرات سال گذشته هنگامی که اعلام شد مُلا محمد عمر، سرکردۀ طالبان دو سال پیش مرده است، متوقف شد.

هیچ شخص یا گروهی تاکنون مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است، اما دولت افغانستان معمولا گروه طالبان را مسئول این‌گونه حملات می‌داند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: