تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۸:۳۷ کد مطلب 87968

بازی پیچیده هاشمی برای حسن خمینی

این کارشناس سیاسی نوشت: هاشمی می‌خواهد؛ سیدحسن در نیابد که به صحنه کشاندن و قربانی کردن او، و سپس داد و فریاد راه انداختن بر سر پیکر بی‌جان سیاسی او، همه از ابتدا پروژه‌ای بوده که خود او طراحی کرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، مهدی محمدی کارشناس سیاسی در کانال شخصی خود در تلگرام […]

این کارشناس سیاسی نوشت: هاشمی می‌خواهد؛ سیدحسن در نیابد که به صحنه کشاندن و قربانی کردن او، و سپس داد و فریاد راه انداختن بر سر پیکر بی‌جان سیاسی او، همه از ابتدا پروژه‌ای بوده که خود او طراحی کرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مهدی محمدی کارشناس سیاسی در کانال شخصی خود در تلگرام در خصوص حمله تند امروز حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان نوشت:

آقای هاشمی رفسنجانی امروز طوری سخن گفته است که گویی سید حسن خمینی اگر فقط یک خیرخواه در این کشور داشته باشد، اوست و لاغیر.
این در حالی است که بازی واقعی پیچیده‌تر از این حرف هاست.

هاشمی می خواهد:

۱- سید حسن در نیابد که به صحنه کشاندن و قربانی کردن او، و سپس داد و فریاد راه انداختن بر سر پیکر بی جان سیاسی او، همه از ابتدا پروژه ای بوده که خود او طراحی کرده است.

۲- سرمایه احتمالی ناشی از مطلومیت سید حسن خمینی مستقیما در سبد او بریزد.

۳- از ورود برخی از اعضای شاخص شورای نگهبان به مجلس خبرگان جلوگیری کند.

۴- فضای انتخابات را تا جایی که امکان دارد رادیکال و تند کند چرا که می داند در یک فضای آرام، موجی به نفع او برنخواهد خاست.

اکنون تصمیم با سیدحسن خمینی است. او با مشارکت در بازی هاشمی رفسنجانی بدل به ابزاری در دست او شد که نتیجه آن زیر سوال رفتن صلاحیت علمی وی، قرار گرفتن بیت امام در جناح سیاسی که ژست اپوزیسون انقلاب اسلامی می گیرد، بازتولید ادبیات فتنه ۸۸ از لسان نوه امام و تبدیل کردن شخصیت وی به هیزم شعله ور کردن رادیکالیسم بوده است.

ظاهرا حسن خمینی تصور می کند همچنان باید به این بازی ادامه بدهد غافل از اینکه او نخستین کسی نیست که هاشمی رفسنجانی، پس از آنکه بهره اش را برد، به امان خدا رها خواهد کرد. 

پیش از این، خیلی ها، قربانی بازی کم و بیش مشابه او شده اند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: