تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ - ۱۴:۰۶ کد مطلب 87998

رادیو داعش در شرق افغانستان نابود شد

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان از انهدام رادیوی گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار این کشور توسط نیروهای هوایی افغان خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم: «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد: رادیوی گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان موسوم به «رادیو خلافت» توسط نیروهای نظامی افغان از بین رفت. […]

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان از انهدام رادیوی گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار این کشور توسط نیروهای هوایی افغان خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم: «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد: رادیوی گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان موسوم به «رادیو خلافت» توسط نیروهای نظامی افغان از بین رفت.

وی تأکید کرد: رادیوی گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار، در حمله هوایی نیروهای هوایی ارتش افغانستان نابود شده است.

وزیری افزود: این حمله در بخشهایی از شهرستان «اچین» ولایت ننگرهار در شرق افغانستان بوقوع پیوست.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به طلوع‌نیوز گفت: این سومین باری است که رادیوی گروه تروریستی داعش موسوم به رادیو خلافت توسط نیروهای نظامی افغان در ولایت ننگرهار افغانستان نابود می‌شود.

«حضرت حسین مشرقیوال» سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت ننگرهار نیز در این باره اظهار داشت: در نتیجه حمله نیروهای هوایی افغان به منطقه کوهستانی «مامند» شهرستان اچین ولایت ننگرهار رادیو خلافت، تخریب شد.

خبر انهدام پایگاه رادیویی داعش توسط مقامات نظامی افغان در حالی منتشر می‌شود که این رادیو چند روزی بود، برنامه‌هایی را به زبان فارسی دری در ولایت ننگرها پخش می‌کرد.

رادیو داعش روزانه دو ساعت به زبان فارسی دری در ولایت ننگرهار شنیده می‌شد در صورتی که پیش از آن برنامه‌های این رادیو به زبان پشتو پخش می‌شد.

پیش از این مردم، نهادها، دولت افغانستان و گروه طالبان نسبت به رادیو خلافت واکنش‌های متفاوتی نشان داده بودند.

بیشتر محتوای رادیو داعش، تبلیغات ضد دولتی و ضد طالبانی بود و به گفته مقامات و مردم محلی ترغیب به جهادالنکاح، پیوستن جوانان به این گروه تروریستی و جمع‌آوری پول از وجوهات مردمی موضوعات دیگری بود که این رادیو در ولایت ننگرهار به آنها می‌پرداخت.

این در حالی است که رادیو خلافت با انتشار پیامی در صفحه تویتر خود ادعای مقامات نظامی افغان مبنی بر نابود شدن این رادیو را رد کرده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: