تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 88037

جدیدترین آمار ازدواج درسال ۹۴

معاون بررسی راهبردی معاونت امور بانوان ریاست‌جمهوری گفت: از ابتدای سال تا پایان دی ماه بالغ بر ۷۲۰هزار ازدواج در کشور ثبت شده است که میانگین سن ازدواج در دختران و پسران به‌ترتیب ۲۳.۵ و ۲۸ سال بوده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم: سوسن باستانی معاون بررسی راهبردی معاونت امور بانوان […]

معاون بررسی راهبردی معاونت امور بانوان ریاست‌جمهوری گفت: از ابتدای سال تا پایان دی ماه بالغ بر ۷۲۰هزار ازدواج در کشور ثبت شده است که میانگین سن ازدواج در دختران و پسران به‌ترتیب ۲۳.۵ و ۲۸ سال بوده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم: سوسن باستانی معاون بررسی راهبردی معاونت امور بانوان ریاست‌جمهوری در نشست تخصصی خانواده و ازدواج در دانشگاه شیراز اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان دی ماه امسال بالغ بر ۷۲۰هزار ازدواج در کشور ثبت شده است که میانگین سن ازدواج در دختران و پسران به‌ترتیب ۲۳٫۵ و ۲۸ سال بوده است.

وی گفت: زنان ۱۲ درصد عناوین شغلی را در دستگاه‌های دولتی در اختیار دارند و در بخش خصوصی این آمار رشد ۱۴برابری داشته که نشان از توانمندی زنان و ضرورت بازنگری برای استفاده از توانمندی آنها در بخش دولتی را دارد.

معاون بررسی راهبردی معاونت امور بانوان نهاد ریاست جمهوری با اشاره به آمار ازدواج در دهه‌های گذشته افزود: آمار ازدواج در سال‌های ۵۰ تا ۸۵ سیر صعودی داشته و از سال ۸۵ تا ۹۴ سیر نزولی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از هر هزار ازدواج دختران، ۲۱ ازدواج در سن ۱۵ تا ۱۹ سالگی صورت می‌گیرد و در هر هزار ازدواج پسران، ۲٫۲ ازدواج در این محدوده سنی صورت می‌گیرد.

معاون بررسی راهبردی معاونت امور بانوان نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه همزمان با هر ۴٫۴ ازدواج، یک مورد طلاق ثبت می‌شود، گفت: در تحقیقات علمی رابطه معناداری در ارتباط بین افزایش نرخ بیکاری و بدتر شدن شرایط اقتصادی خانواده با طلاق دیده می‌شود.

باستانی گفت: بارزترین دلایل طلاق در سال ۹۳ دخالت خانواده‌ها، اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی، ترک زندگی و محقق نشدن شروط ضمن عقد بوده است و ۳۸ درصد عوامل طلاق‌ها در این سال بوده‌اند.

وی افزود: پرداخت نکردن نفقه ۵ درصد، سوء رفتار و ضرب و شتم همسر ۳ درصد و فقر مالی نیز ۳٫۱ درصد عوامل طلاق‌ را در این سال به خود اختصاص داده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: