تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۱۸:۲۱ کد مطلب 88091

عزیزی‌خادم: دیپلماسی فدراسیون فوتبال در خصوص عربستان قوی نبوده است

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: ما سعی می‌کنیم هم از حقوق باشگاه‌ها و هم از حقوق تیم ‌ملی دفاع کنیم تا منافع ملی آسیبی نبیند به گزارش پایگاه ۵۹۸، شهاب الدین عزیزی خادم درباره اختلافات میان ایران و عربستان، اظها‌ر کرد: ما باید بر اساس منافع ملی و همین طور بسترهای مسالمت آمیز این […]

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: ما سعی می‌کنیم هم از حقوق باشگاه‌ها و هم از حقوق تیم ‌ملی دفاع کنیم تا منافع ملی آسیبی نبیند

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شهاب الدین عزیزی خادم درباره اختلافات میان ایران و عربستان، اظها‌ر کرد: ما باید بر اساس منافع ملی و همین طور بسترهای مسالمت آمیز این موضوع را حل کنیم، زیرا در مناقشات هیجان وجود دارد و باعث می‌شود اتفاقات بدی رخ دهد. باید سعی کنیم اختلافات را از راه دیپلماسی درست حل کنیم تا اختلافات ما به واگرایی نکشد. ما سعی می‌کنیم هم از حقوق باشگاه‌ها و هم از حقوق تیم ‌ملی دفاع کنیم تا منافع ملی آسیبی نبیند. البته قبول دارم دیپلماسی فدراسیون در این موضوع قوی نبوده است.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا حضور علی کفاشیان در فدراسیون فو‌تبا‌ل منافاتی با نظرات وزارت ورزش و جوانان ندارد، گفت: فکر نمی‌کنم این گونه باشد. آقای گودرزی گفته‌اند که همه چیز باید با نظر مجمع انجام شود. با توجه به تصمیمی که مجمع گرفته است اختیارات به هیات رییسه واگذار شده است و هیات رییسه هم تصمیم گرفته که کفاشیان تا انتخابات رییس باقی بماند. مجمع به حق مالک و تصمیم گیرنده در این زمینه است. ما باید همه تصمیمات دموکراتیک را پذیرا باشیم و اجازه ندهیم در این زمینه اختلافاتی به وجود آید.

عزیزی خادم در ادامه درباره این که AFC شاید رای به حضور ایران در کشور ثالث بدهد، ا‌ضافه‌ کرد‌: نباید در چنین مسیری حرکت کنیم و باید سعی کنیم با یک دیپلماسی درست وارد مساله شویم. همین الان هم اگر نگاه کنید می بینید که نمایندگان کشورهای عربی در انتخابات فیفا کاندیدا شده‌اند. باید سعی کنیم در حوزه سیاست خارجی دیپلماسی قوی داشته باشیم. همان طور که دیدید تیم هسته‌ای ایران با یک دیپلماسی قدرتمند یک افتخار بزرگ برای ایران به دست آورد. نباید اجازه دهیم این گونه فضاها به سمتی حرکت کند که سیاست حذفی بی انجامد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: