تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۷ کد مطلب 88215

یهودیان انگلیس خواستار لغوسخنرانی ظریف

انجمن نمایندگان یهودیان انگلیس، سازمان اصلی یهودیان این کشور خواستار لغو سخنرانی وزیر خارجه ایران در اندیشکده انگلیسی چتم‌هاوس شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، «انجمن نمایندگان یهودیان انگلستان» که سازمان اصلی یهودیان این کشور خوانده می‌شود از اندیشکده «چتم‌هاوس» خواست دعوت از محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران برای سخنرانی […]

انجمن نمایندگان یهودیان انگلیس، سازمان اصلی یهودیان این کشور خواستار لغو سخنرانی وزیر خارجه ایران در اندیشکده انگلیسی چتم‌هاوس شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، «انجمن نمایندگان یهودیان انگلستان» که سازمان اصلی یهودیان این کشور خوانده می‌شود از اندیشکده «چتم‌هاوس» خواست دعوت از محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران برای سخنرانی در این اندیشکده را لغو کند.
 
«جوناتان آرکوش»، رئیس این انجمن، روز چهارشنبه با اشاره به حمایت آقای ظریف از حزب‌الله لبنان دعوت از آقای ظریف را «توهین به ارزش‌های انگلیس» خوانده است.
 
او گفت: «دادن تریبونی پرنفوذ مانند اندیشکده چتم‌هاوس به محمد جواد ظریف برای سخنرانی، چیزی کمتر از توهین به ارزش‌های انگلیس نیست.»
 
اندیشکده انگلیسی چتم هاوس چند روز پیش اعلام کرده بود محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پنج‌شنبه (۴ فوریه/۱۵ بهمن) میهمان این موسسه خواهد بود.
 
بنا بر اعلام چتم هاوس، وی قرار است همراه با ریچارد دالتون سفیر پیشین انگلیس در ایران، در میزگردی تحت عنوان «غلبه بر چالش‌های خاورمیانه؛ چشم‌اندازی ایرانی» شرکت کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: