تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۲:۲۰ کد مطلب 88221

جنجال پس از اظهارات افشاری در دید در شب؛

شمقدری: اصل قرارداد را منتشر می کنم/ دروغ گفتن برای فرار از فشارها راه مناسبی نیست

شمقدری با انتشار متنی ادعای افشاری مبنی بر اینکه” تهیه کننده فیلم به من گفت اگر میخواهی پروژه را ترک کنی باید ۸۰ میلیون تومان خسارت بدهی” را تکذیب کرد

به گزارش میدان ۷۲، شمقدری با انتشار متنی ادعای افشاری مبنی بر اینکه” تهیه کننده فیلم به من گفت اگر میخواهی پروژه را ترک کنی باید ۸۰ میلیون تومان خسارت بدهی” را تکذیب کرد و نوشت:

بدینوسیله اخبار منتشر شده مبنی بر اجبار خانم بهاره افشاری برای بازی در فیلم پایان نامه و تنظیم قراردادها به نحوی که در صورت انصراف از بازی در پروژه مبالغ هشتاد یا صد و بیست میلیون تومان خسارت از بازیگران اخذ گردد تکذیب می شود. در این زمینه اصل قراردادها موجود بوده و قابل انتشار است

قطعاً از بازیگران و عوامل فیلم «پایان نامه» انتظار نداشته و نداریم که با نگاه اعتقادی در آن حضور یافته باشند و در پس آن شرایط و فشارهای سنگین همین که در پروژه ماندند و تا پایان آن به تعهدشان عمل کردند، ستودنی است، ولی بیان دلایلی غیرواقع و به دور از حقیقت برای رهایی از این فضا، کار پسندیده ای نیست.

مطالبه خسارت از بازیگری که در میان پروژه کار را ترک کند، حق طبیعی تهیه کننده هر اثر سینمایی است ولی مگر آقای «الف – الف» که پس از چند روز فیلمبرداری، به یکباره و در یک اقدام غیراخلاقی و با بهانه های واهی بازی در این پروژه را ترک نمود، تاکنون خسارتی پرداخت کرده که اکنون دیگران ترس از آن را دلیل بر اجبار برای بازی در فیلم «پایان نامه» ذکر نمایند.

حقیر فشار غیرانسانی و غیراخلاقی وارد بر تک تک عوامل فیلم «پایان نامه» را به سهم خود و چند باره محکوم کرده و به تهیه کنندگی فیلم پایان نامه به عنوان سدشکن تولید فیلم های سینمایی در زمینه فتنه ۸۸ افتخار می کنم و خواهم کرد.

شایان ذکر است با توجه به ادامه این روند غیراخلاقی و انتشار دروغ ها و فرافکنی های متعدد، بدینوسیله اعلام می گردد حق طبیعی اینجانب به عنوان تهیه کننده فیلم پایان نامه، جهت اقدام قانونی از طریق مراجع ذیصلاح قضایی نسبت به بیان کننده گان و انتشار دهندگان این اخبار کذب محفوظ است”.

بهاره افشاری در مصاحبه با “دید در شب” درباره حواشی بازی در این فیلم گفته بود:

من اگر بخواهم امروز صحبت کنم، باید درباره‌ی کسانی صحبت کنم که امروز مدعی روشنفکری در سینمای ما هستند و من دلم نمی‌خواهد پای آن‌ها و پای خیلی‌های دیگر وسط کشیده شود. بازیگر که امروز ادعای روشنفکری دارد، بیست سکانس بازی می‌کند و بعد می‌فهمد دارد چه چیزی بازی می‌کند و می‌رود و این خیلی به مراتب بدتر از این است که تو یک فیلمی را بازی کنی و سر تعهدت بمانی.

من هشتاد میلیون تومان و حامد کمیلی صد و بیست میلیون تومان به پروژه مقروض می‌شویم. برای این‌که اگر می‌خواستیم در آن لحظه کار را ترک کنیم باید این خسارت را به آقای شمقدری، تهیه‌کننده‌ی فیلم می‌دادیم.

من نمی‌خواهم درباره‌ی شخص خاصی صحبت کنم. چون اگر من امروز حرفی بزنم می‌شود دفاع از خودم. در صورتی که من دفاعی از خودم نمی‌کنم. من می‌گویم شما بدون آن که بدانید چه بر من گذشته، بعد من را قضاوت می‌کنید. چطور ممکن است من، مقابل مردمی بایستم که من را بهاره افشاری کردند. شما باور می‌کنید؟ حداقل من اینطور بزرگ نشدم. من آدم قدرنشناسی نیستم. به همین دلیل است که به افطاری آقای احمدی‌‌نژاد نمی‌روم. به همین دلیل است که تن به خیلی چیزها نمی‌دهم.

وقتی به من یک سری سکانس اضافه می‌کنند و می‌خواهم از این پروژه بیرون بیایم، به من می‌گویند هشتاد میلیون بده و بعد برو و من ندارم که این پول را بدهم. نه این که به لحاظ مالی ندارم، چرا باید در یک پروژه‌ای یک پولی هم بدهم و بیرون بیایم؟

من امروز با آقای شمقدری مشکلی ندارم چون یاد گرفتم باید با دنیا به مصالحه برسم.

افشاری درباره‌ اتفاقاتی که پس از بازی کردن در این فیلم برای او رخ داده بود نیز مسائلی را بازگو کرد و گفت: «شما نمی‌دانید پس از آن چه بر سر من آمد. این فیلم تمام می‌شود و من مجبور می‌شوم در یک دوره سکوت فرو بروم. تمام آدم‌هایی که ادعا می‌کنند، می‌توانند یک فیلم اینطوری بازی کنند و مقابل این جریان در آن دولت بایستند، نمی‌توانند این کار را انجام دهند. حالا اتفاقی که می‌افتد این است که شیشه‌های خانه‌ی من را می‌شکنند، ماشین من را پنچر می‌کنند، تهدید می‌شوم و هزار اتفاق دیگر.»

من برای یک فیلم اکشن-پلیسی قرارداد بستم ولی در چیزی گیر کردم که نتوانستم از آن بیرون بیایم.

پایان‌نامه که به کارگردانی حامد کلاهداری و تهیه‌کنندگی روح‌الله شمقدری ساخته شده است، به موضوع انتخابات سال ۸۸ می‌پردازد.

  1. فرشاد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    معلومه که چه فشاری از طرف سبزها تحمل کرده و میکنه که حالا میاد و اینجوری حرف میزنه

  2. بچه دهاتي :
    آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

    نکته ظریف و البته جالب قریب به اتفاق مصاحبه هایی از جنس مصاحبه خانم افشاری یا استاد افتخاری و امثال ایشان ،‌قاش شدن ناخواسته دیکتاتوری و بی فرهنگی جریان فتنه است . کسانی که با ادعاهای رنگارنگ روشنکفری و آزادیخواهی ، به دیگران حمله می کنند ، کارشان شیشه شکستن و سنگ پرت کردن و روسری از سر کشیدن است . آن وقت این جماعت برای ما مدعی تقلب یا اهانت می شوند . این جالب است .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: