تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۶ - ۰۰:۱۲ کد مطلب 88243

سخنرانی ظریف در پارلمان انگلیس

وزیر خارجه ایران در سخنرانی پارلمان انگلیس گفت که بحران سوریه را با نگاه یکجانبه نمی‌توان حل کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، روز پنجشنبه در پارلمان انگلیس سخنرانی کرد. وزیر خارجه ایران در این نشست هم ورود عده‌ای به داخل سفارت عربستان در ایران و هم اقدام عربستان در […]

وزیر خارجه ایران در سخنرانی پارلمان انگلیس گفت که بحران سوریه را با نگاه یکجانبه نمی‌توان حل کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، روز پنجشنبه در پارلمان انگلیس سخنرانی کرد.

وزیر خارجه ایران در این نشست هم ورود عده‌ای به داخل سفارت عربستان در ایران و هم اقدام عربستان در اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه را «دو نمونه‌ از اهمال‌کاری» توصیف کرد.

آقای «ظریف» در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «باید این توهم که کسانی از بیرون می‌توانند آینده سوریه را تعیین کنند، کنار بگذاریم.»

وی با اشاره به ادعاهای ۱۲ ساله بر سر برنامه هسته‌ای ایران گفت: «برای ۱۲ سال همه ما گزینه‌های بد را آزمودیم و همه باختیم.»

ظریف سپس به توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ اشاره کرد و گفت: «ما از تحریم‌های غرب رهایی یافتیم و غرب هم اطمینان یافت که برنامه ما صلح‌آمیز است.»

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین خاطرنشان کرد ایران خواستار صلح با کشورهای همسایه‌اش در خلیج فارس است. وی، اما، اضافه کرد همسایگان ایران تمایل دارند تمام تقصیرها را متوجه ایران کنند.

ظریف بار دیگر حادثه سفارت عربستان را «اشتباه» ایران خواند، اما تأکید کرد تهران عامل این اقدام را دستگیر کرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: