تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۶ - ۲۱:۱۰ کد مطلب 88282

درخواست سه نماینده کنگره آمریکا برای سفر به ایران

به گزارش پایگاه ۵۹۸، نشریه ویکلی استاندارد از تقاضای ویزای ایران سه عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا خبر داد و نوشت: این افراد با ادعای لزوم نظارت مستقیم بر انتخابات مجلس ایران، به دفتر حافظ منافع کشورمان در واشنگتن پایتخت آمریکا مراجعه و درخواست ویزای خود را ارائه کردند. این سه نفر، “مایک پومپو” […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، نشریه ویکلی استاندارد از تقاضای ویزای ایران سه عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا خبر داد و نوشت: این افراد با ادعای لزوم نظارت مستقیم بر انتخابات مجلس ایران، به دفتر حافظ منافع کشورمان در واشنگتن پایتخت آمریکا مراجعه و درخواست ویزای خود را ارائه کردند.

این سه نفر، “مایک پومپو” از کانزاس، “لی زلدین” از نیویورک و “فرانک لو بیوندو” از نیوجرسی، عضو کمیته‌های خدمات مسلحانه، اطلاعات و روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هدف اصلی از درخواست سفر این سه عضو کنگره به تهران این است که آنان می‌خواهند انتخاباتی را قرار است در بیست و ششم فوریه (هفتم اسفند) در ایران برگزار شود، از نزدیک نظارت کنند.

این سه عضو حزب جمهوریخواه آمریکا علاوه بر حضور در دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن و پر کردن فرم درخواست روادید، عکس یادگاری نیز با تابلوی این دفتر گرفته و در اختیار ویکلی استاندارد قرار داده‌اند.

البته درخواست‌های این سه نفر فقط به نظارت بر انتخابات مجلس ایران محدود نشده و موارد دیگری مانند بررسی ایران پس از برجام را نیز مطرح کرده‌اند.

این سه نماینده کنگره آمریکا همچنین نامه‌ای که به ادعای خودشان اهداف این سفر را برای دولت ایران روشن می‌کند، ضمیمه درخواست ویزای خود و نسخه‌ای از آن را منتشر کرده‌اند.

به نوشته ویکلی استاندارد، خطاب این نامه به آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم ایران و محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران و حاوی پنج اولویت اصلی است.

دیدار با مقامات عالی ایران از جمله رئیس جمهور، وزیر خارجه و محسن فخرزاده مهابادی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و نیز دیدار با زندانیان آمریکایی در ایران از جمله سیامک نمازی با امکان گفتگویی بدون نظارت از جمله دیگر درخواست‌های این افراد است.

سه عضو کنگره آمریکا همچنین مدعی شده‌اند که قصد دارند در سفر به ایران، درباره سه آمریکایی که اخیراً در عراق و توسط شبه نظامیانی که به زعم آنان ایران حامی آنهاست، اطلاعاتی دریافت کنند.

بازدید از مراکز اتمی پارچین، فردو و اراک و درخواست توضیح دولت ایران درباره آزمایش‌های اخیر موشک‌های بالستیک که به گفته آنان نقض قطعنامه‌های شورای امنیت محسوب می‌شود، دیگر درخواست این سه نماینده مجلس آمریکاست.

دستگیری نظامیان عضو نیروی دریایی آمریکا که در دوازدهم ژانویه (بیست و دوم دی ماه) در خلیج فارس رخ داد نیز دیگر محور درخواست‌های این سه نفر است که مدعی شده‌اند می‌خواهند درک بهتری از این رویداد کسب کنند و بدانند این اقدام تحت چه ضوابطی صورت گرفته است

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: