تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ - ۰۸:۰۰ کد مطلب 88336

استاد حوزه علمیه قم در گفتگو با میدان 72؛

ولی فقیه برای انجام کارهای خود احتیاج به حجت شرعی دارد/ نقل قول منتشر شده حمایت از شخص خاصی نبود

در روزهای گذشته نقل قولی جنجالی از حجت الاسلام سید حسین مومنی خطیب مشهور و استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم منتشر شده که ایشان در گفتگو با میدان ۷۲، صحت آن را تایید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی خطیب و استاد حوزه علمیه قم در گفتگو با میدان ۷۲ ضمن ارائه توضیحاتی اظهار داشت: هدف از بیان نقل قول طلب حجت شرعی توسط مقام معظم رهبری برای برکناری آقای مشایی، حمایت از آقای مشایی و یا شخص دیگر نبود بلکه هدف و منظور این بود که ولی فقیه برای انجام کارهای خود احتیاج به حجت شرعی دارد و طبق حجت شرعی خود عمل می کنند.

گفتنی است در روزهای گذشته نقل قولی جنجالی از حجت الاسلام سید حسین مومنی خطیب مشهور و استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم منتشر شده که ایشان در گفتگو با میدان ۷۲، صحت آن را تایید کرد.

ایشان در حاشیه ی مراسمی در قم اظهار داشته: در جلسه ای که تعداد زیادی از خطبای معروف حضور داشتند آقای قرائتی نقل کردند:” من و آقای جنتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و خطاب به آقا گفتیم: همانطور که به آقای احمدی نژاد فرمودید آقای مشایی را معاون اول نگذارند، بفرمایید رییس دفتر هم نباشند و جایی در دولت از ایشان استفاده نشود. حضرت آقا در پاسخ فرمودند: من برای نبودن آقای مشایی بر مسند معاون اولی دولت حجت شرعی داشتم، اما برای رییس دفتر رییس جمهور نبودنشان حجت شرعی ندارم. اگر شما چیزی دارید ارائه دهید.”

حجت الاسلام مومنی ادامه داد: در آن جلسه آقای نقویان نسبت به این پاسخ حضرت آقا اعتراض کرد و گفت: به همان دلیلی که نباید معاون اول گذاشته می شد، نباید به ریاست دفتر رییس جمهور هم نصب می شد که بلافاصله یکی از خطبای مشهور حاضر در جمع، خطاب به آقای قرائتی گفت: آقای قرائتی یکبار دیگر حرفت را تکرار کن، گویا این شیخ (نقویان) متوجه نشد که رهبری حجت شرعی خواستند!

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    شما را به خدا این آگهی های لباس فروشی را کلا حذف کنید. همه نامناسب هستند یا به سایتهای مساله دار لینک می دهند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: