تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ - ۲۱:۴۱ کد مطلب 88363

برف و باران در راه است

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از نفوذ یک توده هوای سرد از اواسط وقت روز یکشنبه از عرض‌های شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر و کاهش محسوس دما خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، احد وظیفه ضمن بیان اینکه امروز شنبه با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب به کشور، […]

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از نفوذ یک توده هوای سرد از اواسط وقت روز یکشنبه از عرض‌های شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر و کاهش محسوس دما خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، احد وظیفه ضمن بیان اینکه امروز شنبه با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب به کشور، بارش برف و باران و وزش باد در این نواحی و به تدریج تا اواخر وقت در دامنه های جنوبی البرزو زاگرس آغاز می شود، افزود: این سامانه روز یکشنبه ضمن تشدید فعالیت، علاوه بر نواحی ذکر شده، برخی مناطق جنوب غرب، نواحی مرکزی، سواحل شمالی و تا اواخر وقت به صورت پراکنده شمال شرق کشور را نیز فرا می گیرد.

وی همچنین از نفوذ توده هوای سرد از اواسط وقت روز یکشنبه، از عرض‌های شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزرو کاهش محسوس دما خبرداد و گفت: به دنبال نفوذ این سامانه در برخی نقاط وزش باد شدید شمالی رخ خواهد داد و بارش در این مناطق تشدید می‌شود. این وضعیت روز دوشنبه نیز درمناطق ذکر شده تداوم خواهد داشت. ازاواخر وقت روز دوشنبه نیز بارش‌ها در نوارغربی کشور کاهش یافته وفعالیت سامانه محدود به نیمه شمالی کشور خواهد شد. 

وظیفه همچنین وضعیت جوی دریای خزر در روزهای یکشنبه و دوشنبه را مواج پیش بینی کرد و ادامه داد: این سامانه روزسه شنبه درسواحل دریای خزر، به ویژه سواحل مرکزی وشرقی، دامنه های البرز شرقی وشمال شرق کشور فعال است وتا اواخر وقت روزسه شنبه از کشورخارج می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از روز دوشنبه دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می‌یابد وهوای سرد تا روزهای پایانی هفته درکشور ماندگار خواهد بود.

وظیفه درباره وضعیت جوی استان تهران درروزهای یکشنبه و دوشنبه نیز گفت: هوای استان تهران در این روز نیمه ابری، دربعدازظهر ابری و در ارتفاعات همراه با بارش برف و درپاره ای نقاط بارش باران پیش بینی می‌شود. بیشینه دما در این روز ۱۵ درجه و کمینه آن ۷ درجه سانتی گراد بالای صفر است.

در روز دوشنبه نیز هوای استان تهران، آسمانی ابری و درپاره‌ای از نقاط بارش باران و برف و گاهی وزش بادشدید و تگرگ پیش بینی شده است. در این روز همچنین بیشترین و کمترین دمای هوا نیز به ترتیب ۶ درجه بالای صفر و یک درجه زیر صفر پیش بینی شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: