تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ - ۰۹:۳۳ کد مطلب 88416

نمایندگان آمریکا زیادتر از حدشان حرف زده‌اند/ دفاع از عزت ایرانیان وظیفه دولت است

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: آمریکایی‌ها در تلاشند تا در امور داخلی کشورمان دخالت داشته باشند و می‌خواهند طیفی از افراد همسو با خود را روی کار بیاورند.

به گزارش میدان۷۲،بهرام بیرانوند، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در واکنش به درخواست سه نمانیده مجلس آمریکا جهت حضور در ایران و نظارت بر انتخابات کشورمان، گفت: اینگونه غلط ها به نمایندگان آمریکایی نیامده است و کشوری که برنامه های انتخاباتش صوری است و دهها انتخاب ریاست جمهوری آمریکا تنها میان دو حزب برگزار شده و حضور مردم در انتخاباتشان صوری است چه حقی دارند که می خواهند با حضور در ایران بر انتخابات ایران اظهار نظر کنند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که عقب مانده ترین حکومت در دنیا عربستان است، افزود: آمریکایی ها از دولتمردان عربستان را که نمی دانند صندوق رای چه شکل و شمایلی دارد، حمایت می کند آن وقت می خواهند بر نحوه برگزاری انتخابات ایران را نظارت کنند.

بیرانوند خطاب به دولتمردان و دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: موضع نگرفتن دستگاه دیپلماسی در خصوص این گونه اظهار نظر ها و اقدامات نمایندگان مجلس آمریکا کار اشتباهی است و وظیفه دولتمردان است که از عزت ایرانیان دفاع کند.

این نماینده مردم لرستان در ادامه به عدم حمایت و دفاع دولتمردان کشورمان از پاسبورت ایرانی بیان داشت: عدم حمایت از پاسبورت ایرانی که از وعده های تبلیغاتی روحانی در انتخابات بوده است همواره در اذهان ملت ایران ماندگار خواهد ماند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: آمریکایی در تلاشند تا در امور داخلی کشورمان دخالت داشته باشند و می خواهند طیفی از مسئولان کشورمان را که جبهه جدی در مقابل آمریکا ندارند را تقویت کنند و این خود نوعی دخالت آمریکایی ها در امور داخلی کشورمان است.

به گفته بیرانوند کار آمریکا دخالت کردن در امور داخلی کشورها است و متاسفانه آمریکایی ها امروز هیچ نگرانی در مورد نوع برخورد تیم مذاکره کننده و ریاست جمهوری نسبت به اظهار نظر های آمریکایی ها بر اساس شناختی که از تیم و رئیس جمهور ایران پیدا کرده است ندارد از این رو تمام تلاش خود را می کند تا بر فضای سیاسی و امور داخلی کشورمان دست درازی کند اما یادش رفته است که نظام مقدس جمهوری اسلامی سنگرهای بلندی دارد که اجازه نمی دهد هیچ فرد یا اجنبی به درون آن نفوذ پیدا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: