تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ - ۱۹:۰۰ کد مطلب 88454

تشریح جزئیات ثبت‌نام آزمون سراسری۹۵

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ ازفردا ( دوشنبه ۱۹ بهمن)، اطلاعاتی را در رابطه با نحوه ثبت‌نام داوطلبان ارائه کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسین توکلی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت:‌ آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم،‌ شبانه، […]

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ ازفردا ( دوشنبه ۱۹ بهمن)، اطلاعاتی را در رابطه با نحوه ثبت‌نام داوطلبان ارائه کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسین توکلی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت:‌ آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم،‌ شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، موسسات غیرانتفاعی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود:‌ دفترچه راهنمای ثبت‌نام، دفترچه شماره یک آزمون به همراه اطلاعیه ثبت‌نامی امروز بعدازظهر ( یکشنبه ۱۸ بهمن) بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ از روز دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش آغاز و در روز چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه پایان می‌پذیرد. هر داوطلب برای ثبت‌نام ضرورت دارد در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و ضمن مطالعه دقیق دفترچه ثبت‌نام و اطلاعیه منتشره در صورت داشتن شرایط با رعایت ضوابط برای ثبت نام اقدام کند.

توکلی ادامه داد:‌ پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و به وسیله کارت‌های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، صورت می‌گیرد و داوطلبان باید با پرداخت ۱۸ هزار تومان نسبت به دریافت اطلاعت کارت اعتباری ثبت‌نام اقدام کنند. در مراحل مختلف نیز خدماتی از جمله ارسال پیام کوتاه به داوطلبان انجام می‌شود بنابراین افرادی که تمایل به استفاده از این خدمت دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت ۵۰۰ تومان از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: دارندگان دیپلم نظام قدیم بدون توجه به نوع دیپلم، دانش‌آموزان پیش دانشگاهی و فارغ التحصیلان این دوره با توجه به رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود می‌توانند در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر یا زبان‌های خارجی متقاضی شوند و آن را در تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام ثبت‌ کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد:  در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ به هر یک از داوطبان گروه ریاضی، تجربی، انسانی و زبان‌های خارجی اجازه داده شده است در صورت علاقه‌مندی به شرکت در گروه هنر تقاضای خود را در فرم ثبت‌نام اعلام و ۱۸ هزار تومان دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام اولیه به عنوان علاقه‌مندی برای شرکت در گروه هنر پرداخت کنند.

توکلی افزود:‌ به هر یک از داوطلبان گروه ریاضی، تجربی، انسانی و هنر اجازه داده شده است که اگر علاقه‌مند به شرکت در گروه زبان‌های خارجی هستند آن را در تقاضانامه ثبت کنند و نسبت به پرداخت ۱۸ هزار تومان دیگر برای اعلام علاقه‌مندی به شرکت در گروه زبان خارجی اقدام کنند. چنانچه داوطلبی علاقه‌مند به گزینش دانشگاه‌های پیام نور،  غیرانتفاعی و غیردولتی باشد، لازم است ضمن اعلام علاقه‌مندی در تقاضانامه نسبت به پرداخت مبلغ ۹ هزار و ۲۰۰ تومان دیگر اقدام و کارت اعتباری مربوط را دریافت کنند.

وی گفت:‌ آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه در یک مرحله برگزار خواهد شد و به سوالات عمومی و اختصاصی پاسخ خواهند داد. کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ در تمام گروه‌های آزمایشی از روز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵  لغایت روز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، بدیهی است داوطلبانی که در دو یا سه گروه متقاضی شده‌اند علاوه بر پرینت گروه آزمایشی اصلی باید نسبت به دریافت پرینت گروه آزمایشی دو و سوم خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد:‌ آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ در صبح و بعدازظهر ۲۴ و ۲۵ تیر سال ۱۳۹۵ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار و نتیجه اولیه به صورت کارنامه در دهه دوم مرداد بر روی سایت قرار می‌گیرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: