تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ - ۰۴:۲۹ کد مطلب 88468

اعلام کاندیداهای مورد حمایت جامعه مدرسین

به گزارش پایگاه ۵۹۸ ، اسامی کاندیداهای مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در چند استان مشخص شد. به نوشته مباحثات، اسامی کاندیداهای مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در استان خراسان رضوی مشخص شد. بنابر این خبر، در حالی که استان خراسان رضوی شش نماینده در مجلس […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ ، اسامی کاندیداهای مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در چند استان مشخص شد.

به نوشته مباحثات، اسامی کاندیداهای مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در استان خراسان رضوی مشخص شد.

بنابر این خبر، در حالی که استان خراسان رضوی شش نماینده در مجلس خبرگان دارد،جامعه مدرسین بنابر مصالحی از هفت کاندیدا حمایت خواهد کرد.

اسامی کاندیداهای مورد حمایت جامعه مدرسین در خراسان رضوی به شرح زیر است:
سیدمحمود هاشمی شاهرودی
سیداحمد علم الهدی
سیدمحمد سعیدی
سیداحمد حسینی خراسانی
حسن عالمی
سیدمجتبی حسینی
محمدهادی عبدخدایی

به گزارش فارس پیش از این نیز اسامی نامزدهای مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ۱۱ استان اصفهان، خراسان جنوبی، مرکزی، هرمزگان، مازندران، قم،کهگیلویه و بویراحمد، همدان،یزد،بوشهر،چهارمحال و بختیاری بود:

مازندران:

• صادق لاریجانی

• نورالله طبرسی

• علی معلمی

• علی اکبر سیفی مازندرانی

قم:

• محمد مومن

کهگیلویه و بویراحمد

• سیدشرف الدین ملک حسینی

همدان:

• غیاث‌الدین طه محمدی

• سیدمصطفی موسوی همدانی

یزد:

• ابوالقاسم وافی

بوشهر:

• سیدهاشم حسینی بوشهری

چهارمحال و بختیاری:

• علیرضا اسلامیان

اصفهان:

مرتضی مقتدایی

سیدیوسف طباطبائی‌نژاد

عبدالنبی نمازی

سیدابوالحسن مهدوی

محمود عبداللهی

خراسان جنوبی:

سیدابراهیم رئیسی

مرکزی:

احمد محسنی گرکانی

محسن اراکی

هرمزگان:

غلامعلی نعیم آبادی

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

  1. ناصرزاده :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    حضرت امام خمینی در پاسخ به اقدام جامع مدرسین قم مبنی بر انتشار لیست انتخاباتی برای تمامی حوزه های انتخاباتی فرمودند.
    از اموری که لازم است امروز تذکر بدهم شاید بعد دیر بشود، قضیه انتخابات است. همان طوری که مکرر من عرض کرده‌ام و سایرین هم گفته‌اند، انتخابات در انحصار هیچ کس نیست، نه در انحصار روحانیین است، نه در انحصار احزاب است، نه در انحصار گروههاست. انتخابات مال همه مردم است. مردم سرنوشت خودشان دست خودشان است. و انتخابات برای تأثیر سرنوشت شما ملت است. از قراری که من شنیده‌ام در دانشگاه بعض از اشخاص رفته‌اند گفته‌اند که دخالت در انتخابات، دخالت در سیاست است و این حق مجتهدین است. تا حالا می‌گفتند که مجتهدین در سیاست نباید دخالت بکنند، این منافی با حق مجتهدین است، آنجا شکست خورده‌اند حالا عکسش را دارند می‌گویند. این هم روی همین زمینه است، اینکه می‌گویند انتخابات از امور سیاسی است و امور سیاسی هم حق مجتهدین است هر دویش غلط است. انتخابات سرنوشت یک ملت را داردتعیین می‌کند. انتخابات بر فرض اینکه سیاسی باشد و هست هم، این دارد سرنوشت همه ملت را تعیین می‌مدرسین برای تمامی حوزه های رای گیری کند، یعنی آحاد ملت سرنوشت زندگیشان در دنیا و آخرت منوط به این انتخابات است. این این‌طور نیست که انتخابات را باید چند تا مجتهد عمل کنند. این معنی دارد که مثلاً یک دویست تا مجتهد در قم داشتیم و یک صد تا مجتهد در جاهای دیگر داشتیم، اینها همه بیایند انتخاب کنند، دیگر مردم بروند کنار؟!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: