تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۷ کد مطلب 88470

فیلم/ گفتگوی ویژه خبری؛ پذیرش ۶۰ هزار بیمار خارجی در کشور

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت: گردشگری سلامت در کشور تقویت می شود. گروه فیلم و صوت مشرق، علی ماهر، معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما افزود: بیش از۷۰ درصد بیماران خارجی پذیرش شده در کشورمان طی حدود دو […]

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت: گردشگری سلامت در کشور تقویت می شود.

گروه فیلم و صوت مشرق، علی ماهر، معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما افزود: بیش از۷۰ درصد بیماران خارجی پذیرش شده در کشورمان طی حدود دو سال گذشته از کشورهای عراق، افغانستان، آذربایجان، پاکستان و عمان بوده اند.

محمد پناهی دبیر شورای راهبردی گردشگری میراث فرهنگی هم در این برنامه با اشاره به اینکه ظرفیت گردشکری کشورمان بی بدیل است افزود: پیش از این گردشکری سلامت در کشورمان متولی مشخصی نداشت اما از پنجم فروردین سال ۹۳ که شورای راهبردی گردشگری سلامت متشکل از ۴ دستگاه وزارت خارجه، وزارت بهداشت، میراث فرهنگی، و سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است این شورا متولی سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت برحوزه گردشگری سلامت است.

پناهی در پاسخ به این پرسش که آیا سالانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار از گردشگری سلامت درآمد داریم؟ گفت: آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد زیرا فضای مشترکی میان گردشگری سلامت و گردشگری معنوی و زیارت وجود دارد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: