تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ - ۱۸:۳۵ کد مطلب 88613

انفجار درمسجدی در نیجریه با ۵۳ کشته و زخمی

وقوع یک انفجار تروریستی در یک مسجد در شهر مایدوگوری در ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه دست‌کم ۲۱ کشته و ۳۲ زخمی به جا گذاشته است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک منبع نظامی روز چهارشنبه (۲۶ اسفند) اعلام کرد یک عامل بمب‌گذار کمربند انفجاری خود را در این مسجد منفجر کرده و جان این […]

وقوع یک انفجار تروریستی در یک مسجد در شهر مایدوگوری در ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه دست‌کم ۲۱ کشته و ۳۲ زخمی به جا گذاشته است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک منبع نظامی روز چهارشنبه (۲۶ اسفند) اعلام کرد یک عامل بمب‌گذار کمربند انفجاری خود را در این مسجد منفجر کرده و جان این افراد را گرفته است.

هنوز هیچ فرد یا گروه خاصی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

پیشتر در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سال جاری در طی دو حملۀ تروریستی در حومۀ مایدوگوری ۶۵ نفر کشته شدند. در این حملات اردوگاه افرادی که به خاطر آتش افروزی‌های گروه تروریستی و تکفیری بوکوحرام آواره شده بودند، هدف قرار گرفت.

تروریست‌های گروه بوکوحرام در تاریخ ۱۰ بهمن نیز به روستای دالوری، در ۱۲ کیلومتری شهر مایدوگوری حمله کرده و دست‌کم ۸۵ نفر را کشتند.

حملات تروریستی گروه بوکوحرام در کشور نیجریه موجب کشته شدن بیش از ۱۷ هزار نفر و آوارگی نزدیک به ۳ میلیون تن شده است.

بوکوحرام که با گروه تروریستی داعش هم پیمان است، طی سال گذشته حملات خود را در کشورهای مجاور نیجریه از جمله کامرون، چاد و نیجر نیز گسترش داده است. 

منبع: دانشجو

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: