تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ - ۲۰:۲۸ کد مطلب 88621

بازداشت سرکرده گروه تروریستی «نورالدین زنکی»

مقامات ترکیه اعلام کردند «محمد سعید مصری» سرکرده گروه تروریستی «نورالدین زنکی» را در فرودگاه استانبول به هنگام خروج از این کشور بازداشت کرده‌اند. به گزارش مشرق، مقامات ترکیه اعلام کردند که سرکرده گروه تروریستی نور الدین زنکی را در شهر استانبول در حین خروج از ترکیه بازداشت کرده‌اند. به گزارش منابع کردی در شمال […]

مقامات ترکیه اعلام کردند «محمد سعید مصری» سرکرده گروه تروریستی «نورالدین زنکی» را در فرودگاه استانبول به هنگام خروج از این کشور بازداشت کرده‌اند.

به گزارش مشرق، مقامات ترکیه اعلام کردند که سرکرده گروه تروریستی نور الدین زنکی را در شهر استانبول در حین خروج از ترکیه بازداشت کرده‌اند.

به گزارش منابع کردی در شمال سوریه، «محمد سعید مصری» فرمانده گروه تروریستی نور الدین زنکی به هنگام خروج از ترکیه در فرودگاه «آتا ترک» بازداشت شده است.

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، در این ارتباط گفت، این سرکرده تروریست از ۵ روز پیش در یکی از زندان‌های شهر استانبول در حبس به سر می‌برد و تهدید شده است که در نهایت از ترکیه اخراج خواهد شد.

این منبع افزود: این گروه تروریستی برای پایان دادن به اقدامات خود در سوریه تحت فشارهای زیادی قرار گرفت و در نهایت از ۸ ماه پیش حمایت‌ها از این گروه برداشته شد.

سرگرد «محمد سعید مصری» سال ۱۹۸۱ در شهر حلب به دنیا آمد و از افسران پلیس جدا شده از دولت سوریه در سال ۲۰۱۲ است.

مصری در تشکیل پایگاههای وابسته به شورشیان در حلب و ریف آن همکاری داشته و با چندین گردان‌های نظامی اقدامات مشترکی داشته است و در چندین نبرد علیه نیروهای دولتی سوریه شرکت داشته است.

این سرکرده گروه تروریستی نورالدین زنکی در ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۱۵ فرمانده این گروه انتخاب شد.

گروه تروریستی نور الدین زنکی از بزرگترین و بارزترین گروه‌های تروریستی وابسته به ارتش آزاد در شهر حلب و ریف‌های آن به شمار می‌رود و در مقابله با عناصر داعش که قصد داشتند به شمال و شرق استان حلب پیشروی کنند، نقش مهمی ایفا کرد. ترکیه از ابتدای شکل گیری این گروه از ان حمایت مالی و لجستیکی می کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: