تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۴ کد مطلب 88634

حمله انتحاری به مسجدی در نیجریه با ۲۲ کشته

وقوع یک انفجار تروریستی در نیجریه دست‌کم ۲۲ کشته و ۱۸ زخمی به جا گذاشت. به گزارش مشرق، وقوع یک انفجار تروریستی در یک مسجد و انفجار دیگری در نزدیکی آن در شهر مایدوگوری در ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه دست‌کم ۲۲ کشته و ۱۸ زخمی به جا گذاشته است. یک منبع نظامی روز […]

وقوع یک انفجار تروریستی در نیجریه دست‌کم ۲۲ کشته و ۱۸ زخمی به جا گذاشت.

به گزارش مشرق، وقوع یک انفجار تروریستی در یک مسجد و انفجار دیگری در نزدیکی آن در شهر مایدوگوری در ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه دست‌کم ۲۲ کشته و ۱۸ زخمی به جا گذاشته است.

یک منبع نظامی روز چهارشنبه (۲۶ اسفند) اعلام کرد دو عامل بمب‌گذارِ زن کمربند انفجاری خود را به فاصلۀ چند دقیقه از یکدیگر در این منطقه منفجر کرده و جان این افراد را گرفته اند.

هنوز هیچ فرد یا گروه خاصی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

پیشتر در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سال جاری در طی دو حملۀ تروریستی در حومۀ مایدوگوری ۶۵ نفر کشته شدند. در این حملات اردوگاه افرادی که به خاطر آتش افروزی‌های گروه تروریستی و تکفیری بوکوحرام آواره شده بودند، هدف قرار گرفت.

تروریست‌های گروه بوکوحرام در تاریخ ۱۰ بهمن نیز به روستای دالوری، در ۱۲ کیلومتری شهر مایدوگوری حمله کرده و دست‌کم ۸۵ نفر را کشتند.

حملات تروریستی گروه بوکوحرام در کشور نیجریه موجب کشته شدن بیش از ۱۷ هزار نفر و آوارگی نزدیک به ۳ میلیون تن شده است.

بوکوحرام که با گروه تروریستی داعش هم پیمان است، طی سال گذشته حملات خود را در کشورهای مجاور نیجریه از جمله کامرون، چاد و نیجر نیز گسترش داده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: