تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۰۲:۳۳ کد مطلب 88640

بان کی مون حمله به بازاری در یمن را محکوم کرد

دبیرکل سازمان ملل متحد از طریق سخنگوی خود، حمله دیروز جنگنده‌های عربستان به یک بازار محلی در شمال یمن که ۱۰۷ نفر را به کام مرگ کشید، محکوم کرده و بررسی فوری مسئله را خواستار شد. به گزارش مشرق، یک روز پس از حمله جنگنده‌های عربستان به بازاری محلی در استان «حجه» در شمال یمن، […]

دبیرکل سازمان ملل متحد از طریق سخنگوی خود، حمله دیروز جنگنده‌های عربستان به یک بازار محلی در شمال یمن که ۱۰۷ نفر را به کام مرگ کشید، محکوم کرده و بررسی فوری مسئله را خواستار شد.

به گزارش مشرق، یک روز پس از حمله جنگنده‌های عربستان به بازاری محلی در استان «حجه» در شمال یمن، «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد از زبان سخنگوی خود، این بمباران را محکوم کرد.

بنا بر اعلام سایت سازمان ملل، سخنگوی دبیرکل امروز در بیانیه‌ای به نقل از دبیر کل سازمان ملل گفت «بان کی‌مون این حمله را محکوم می‌کند و بررسی فوری جوانب این امر را خواستار شده است.»

در بخشی از بیانیه که حتی یک بار در آن اشاره‌ای به نام عربستان نشده، بان‌کی‌مون آمده است: «این حادثه یکی از خونبارترین حوادث از ابتدای درگیری بوده و طبق گزارش‌ها شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان را کشته است. این دومین حادثه بزرگ این چنینی ظرف تنها دو هفته است.»

وی تأکید کرده است که هرگونه حمله‌ای به مراکز و اهداف غیرنظامی مصداق نقض قوانین حقوق بشری بین‌المللی است.

در این حمله که شمار کشته‌های آن از زخمی‌ها بیشتر بود، ۱۰۷ تن از جمله ده‌ها زن و کودک کشته و ۷۵ تن نیز زخمی شدند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: