تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۰۳:۲۷ کد مطلب 88647

صدمه شدید بر جنگنده هریر آمریکا مستقر در خلیج فارس

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس از آسیب دیدگی شدید یک جت نیروی دریایی این کشور مستقر در کشتی آبی خاکی یو اس اس کر سارج در چند روز گذشته خبر داد. به گزارش مشرق، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا از آسیب دیدگی شدید یک جت نیروی دریایی این کشور مستقر بر کشتی […]

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس از آسیب دیدگی شدید یک جت نیروی دریایی این کشور مستقر در کشتی آبی خاکی یو اس اس کر سارج در چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش مشرق، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا از آسیب دیدگی شدید یک جت نیروی دریایی این کشور مستقر بر کشتی آبی خاکی یو اس اس کر سارج در خلیج فارس  در چند روز گذشته خبر داد.

به نوشته وبگاه «استرایپس» ناوبان «یان مک کانی» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس (بحرین)  از آتش گرفتن یک جنگنده «هریر» این کشور مستقر در ناو آبی، خاکی «یو اس اس کر سارج» خبر  داد.

بر اساس این گزارش، این حادثه در تاریخ هشتم مارس  ساعت یک بعداظهر به وقت محلی برای یک فروند جنگنده «هریر AV-8B » متعلق به اسکادران ۱۲۶ تیلتروتور رخ داد.

این جنگنده در حالی‌که آماده برخاستن از عرشه ناو آبی خاکی کر سارج بود، آتش گرفت. به دنبال وقوع این حادثه خلبان این جنگنده با کمک نیروهای امدادی از هواپیما بیرون ‌آورده شد.

ناوبان «یان مک کانی در تشریح این حادثه گفت که جنگنده یاد شده آسیب جدی دیده است. از سوی دیگر علت  وقوع این حادثه در ناو آبی خاکی یو اس اس کر سارج در دست بررسی است.

از جنگنده حریر در عملیات پشتیبانی  هوایی ائتلاف آمریکا  ضد داعش در عراق و سوریه استفاده می‌شود. جت هریر به نام جت پرنده نیز شناخته می‌شود و یکی از خانواده هواپیماهای نظامی است که که توانایی کاربردی پرواز عمودی، برخاست و فرود مسافت کوتاه را دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: