تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۴ کد مطلب 88672

توان جنگی روسیه در سوریه، دست‌نخورده باقی مانده است

یکی از سخنگوهای پنتاگون بامداد پنجشنبه گفت توان رزمی روسیه، علی‌رغم خروج نیروهای این کشور از سوریه دست‌نخورده باقی مانده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک سخنگوی پنتاگون بامداد پنجشنبه علی‌رغم اذعان به اینکه ائتلاف ادعایی آمریکا برای مقابله با داعش شاهد خروج هواپیماها و نیروهای روسیه از سوریه بوده، گفته توان رزمی روسیه در […]

یکی از سخنگوهای پنتاگون بامداد پنجشنبه گفت توان رزمی روسیه، علی‌رغم خروج نیروهای این کشور از سوریه دست‌نخورده باقی مانده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک سخنگوی پنتاگون بامداد پنجشنبه علی‌رغم اذعان به اینکه ائتلاف ادعایی آمریکا برای مقابله با داعش شاهد خروج هواپیماها و نیروهای روسیه از سوریه بوده، گفته توان رزمی روسیه در این کشور خاورمیانه دست‌نخورده باقی مانده است. 

به گزارش رویترز، «استیو وارن»، سخنگوی پنتاگون با کنفرانس ویدئویی به خبرنگاران گفت که ائتلاف آمریکا شاهد خروج ۸ تا ۱۰ هواپیمای روسیه و تعدادی از واحدهای زمینی از سوریه بوده است. 

«وارن» علی‌رغم این افزود که هواپیماهای روسیه بعد از اعلام خروج از سوریه اقدام به انجام سورتی‌های پرواز سورتی اگرچه هیچ حمله هوایی‌ای انجام نشده است. واحدهای توپخانه‌ای روسیه که به نیروهای سوریه در نزدیکی پالمیرا برای حمله به داعش کمک می‌کنند هم کماکان در منطقه باقی مانده‌اند. 

سخنگوی پنتاگون گفت: «درک اینکه هدف روس‌ها چیست دشوار است. ما ابتدا منتظر این اعلام روسیه (برای خروج نیروها) نبودیم. وقتی پای مقایسه اظهارات آنها با عملشان به میان می‌آید باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه به وزیر دفاع این کشور دستور خروج «بخش اصلی» نیروهای روسیه از سوریه را صادر کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: