تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۶:۲۹ کد مطلب 88697

ایران‌ایر به صدر فهرست تاخیرات پروازی برگشت

در حالی”هما”در دیماه امسال ۲۳ درصد تاخیرات پروازی را کاهش داده بود که در بهمن‌ماه با ۶۷ درصد به صدر فهرست پروازهای تاخیردار بازگشت، ضمن این‌که کیش‌ایر، آتا ایر، معراج، ایرتور،کاسپین، تابان، زاگرس و آسمان تاخیرات بالای ۴۰ درصد را ثبت کردند. به گزارش مشرق، آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد در بهمن امسال ۵۳۰۲ […]

در حالی”هما”در دیماه امسال ۲۳ درصد تاخیرات پروازی را کاهش داده بود که در بهمن‌ماه با ۶۷ درصد به صدر فهرست پروازهای تاخیردار بازگشت، ضمن این‌که کیش‌ایر، آتا ایر، معراج، ایرتور،کاسپین، تابان، زاگرس و آسمان تاخیرات بالای ۴۰ درصد را ثبت کردند.

به گزارش مشرق، آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد در بهمن امسال ۵۳۰۲ پرواز توسط ۱۴ ایرلاین داخلی انجام شد که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با ۶۷ درصد بار دیگر به صدر فهرست تاخیرات پروازی بازگشت. این ایرلاین در دیماه ۲۳ درصد از تاخیرات پروازی خود را کاهش داده بود که در بهمن ماه ۱۶ درصد به این رقم افزود.

بر این اساس ۲۵۱۱ پرواز ایرلاینهای داخلی با تاخیر مسافران را جابجا کردند که ۴۷٫۳ درصد کل پروازها را شامل می‌شود و از این حیث نیز ۱۴ شرکت هواپیمایی در مقایسه با اولین ماه زمستان ۴٫۲ درصد به تاخیرات خود افزودند.

در دیماه ایرلاینهای داخلی از فرودگاه مهرآباد ۴۹۱۳ پرواز را انجام دادند که از این تعداد ۲۱۱۹ پرواز یعنی ۴۳٫۱ درصد از پروازها با تاخیر انجام شد.

بررسی عملکرد خطوط هوایی کشور در پروازهای داخلی حاکی از آن دارد که ایران‌ایر در دومین ماه سرد ۶۵۰ پرواز انجام داد که از این تعداد سهم پروازهای تاخیردار ۴۳۳ پرواز یعنی ۶۷ درصد بود. پس از هما  هواپیمایی زاگرس با ۶۴ درصد پروازهای تاخیردار قرار دارد. سهم این شرکت در بهمن ماه ۶۳۷ پرواز بود که ۴۰۶ پرواز را با تاخیر انجام داد.

در رده سوم هواپیمایی آسمان با ۵۵ درصد تاخیر دارد. این ایرلاین در ماه گذشته ۷۳۵ پرواز را انجام داد که از این تعداد سهم پروازهای تاخیردار ۴۰۶ پرواز بود. البته آسمان در مقایسه با دیماه میزان تاخیرات پروازی خود را ۹ درصد کاهش داده است.

ایران ایرتور در بهمن ماه ۲۵۴ پرواز انجام داد که از این تعداد ۱۳۲ پرواز یعنی ۵۲ درصد را با تاخیر انجام داده است.

شرکت‌های کیش‌ایر، آتا ایر، معراج، ایرتور،کاسپین، تابان، زاگرس و آسمان به ترتیب با ۴۱ درصد، ۴۶، ۴۲، ، ۴۵، ۴۰، ۶۴ و ۵۵ درصد در باشگاه ایرلانی‌های دارای تاخیر بالای ۴۰ درصد قرار گرفتند. میزان تاخیرات پروازی کیش‌ایر در مقایسه با دیماه ۸ درصد، آتاایر ۵ درصد، معراج ۱۲ درصد، ۸ درصد و کاسپین ۹ درصد افزایش یافته است.

شرکت‌های هواپیمایی ماهان، نفت و قشم‌ایر نیز در بهمن‌ماه هر کدام ۳۹ درصد پروازهای خود را با تاخیر انجام دادند. ایرلاین‌های اترک و پویا ایر نیز به ترتیب با ۱۶ و ۵ درصد کمترین میزان پروازهای تاخیردار را در دومین ماه زمستان داشتند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: