تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۹:۳۳ کد مطلب 88714

مخالفت دمشق با تشکیل حکومت فدرالی کُرد

در پی اعلام تشکیل حکومت فدرالی در مناطق تحت کنترل کُردها، دولت سوریه مخالت خود را با نظام فدرالی کُردها اعلام کرد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، در پی اعلام تشکیل حکومت فدرالی در مناطق تحت کنترل کُردها، دولت سوریه مخالت خود را با نظام فدرالی کُردها اعلام کرد. یک […]

در پی اعلام تشکیل حکومت فدرالی در مناطق تحت کنترل کُردها، دولت سوریه مخالت خود را با نظام فدرالی کُردها اعلام کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، در پی اعلام تشکیل حکومت فدرالی در مناطق تحت کنترل کُردها، دولت سوریه مخالت خود را با نظام فدرالی کُردها اعلام کرد.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه با هشدار نسبت به اقدام علیه وحدت ملت و سرزمین سوریه، تاکید کرد که طرح موضوع اتحادیه یا حکومت فدرالی موجب آسیب به وحدت سرزمینی سوریه خواهد شد و این مسئله با قانون اساسی و مفاهیم ملی و تصمیمات بین المللی در تناقض است.

این منبع تاکید کرد: اعلامیه‌هایی از این دست هیچ ارزش قانونی ندارد و هیچ تاثیر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تا زمانی که برخاسته از اراده تمامی اقشار سوریه نباشد، نخواهد داشت.

این منبع در وزارت خارجه سوریه همچنین گفت: وظیقه اصلی ملت سوریه در حال حاضر مبارزه با تروریسم است و هرگونه فاصله گرفتن از این هدف به مثابه حمایت از تروریسم خواهد بود.

لحظاتی پیش کُردهای شمال سوریه در مناطق تحت کنترل خود حکومت فدرالی اعلام کردند.

این در حالی است که معارضان سوریه نیز مخالفت خود را با اعلام حکومت فدرالی کردها در شمال این کشور اعلام کردند.

از سوی دیگر آمریکا نیز اعلام کرده بود که هیچ دولت مستقل کردی را در سوریه به رسمیت نخواهد شناخت و از وحدت اراضی سوریه حمایت خواهد کرد.

همچنین سازمان ملل نیز روز گذشته با اشاره به اینکه سرنوشت آینده سوریه  را مردم این کشور تعیین خواهند کرد، بر موضع ثابت این سازمان در وحدت اراضی سوریه تاکید کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: