تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۲۰:۳۱ کد مطلب 88719

وزیر نیرو: وارد شانزدهمین سال خشکسالی شدیم

وزیر نیرو گفت: در برخی نقاط کشور وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده ایم و این خشکسالی هم خشکسالی اقلیمی را شامل می شود و هم خشکسالی هیدرولوژیکی. به گزار مشرق، حمید چیت چیان اظهار داشت: اصلی ترین مسئولیت وزارت نیرو تأمین مطلوب آب و برق برای مردم است و تمامی اقدامات در این وزارتخانه با […]

وزیر نیرو گفت: در برخی نقاط کشور وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده ایم و این خشکسالی هم خشکسالی اقلیمی را شامل می شود و هم خشکسالی هیدرولوژیکی.

به گزار مشرق، حمید چیت چیان اظهار داشت: اصلی ترین مسئولیت وزارت نیرو تأمین مطلوب آب و برق برای مردم است و تمامی اقدامات در این وزارتخانه با در نظر گرفتن این اولویت انجام می گیرد.

وی افزود: با وجود تمامی محدودیت هایی که در سال ۹۴ داشتیم توانستیم به گونه ای عمل کنیم که پیک مصرف تابستان سال جاری بدون بروز کمترین مشکل در تأمین آب شرب و برق برای مردم بگذرد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ نیز اولویت وزارت نیرو تأمین مطلوب آب و برق تابستان است که در این راستا برنامه های مدون تعریف شده برای تأمین آب و برق شهر به شهر کشور داریم.

چیت چیان با بیان اینکه در سال ۹۵ تنش آبی در برخی شهرها و روستاهای ایران ادامه خواهد داشت، گفت: اگرچه میزان بارش ها در نیمه دوم سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نسبی داشته اما این افزایش اندک به معنای تمام شدن دوران خشکسالی نیست بلکه متوسط سالانه بارش های کشور نیز از ۲۵۰ میلیمتر در دهه های اخیر، به حدود ۲۰۵ تا ۲۱۰ میلیمتر در سالهای اخیر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در برخی نقاط کشور وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده ایم و این خشکسالی هم خشکسالی اقلیمی را شامل می شود و هم خشکسالی هیدرولوژیکی.

چیت چیان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در بخش آب و برق داریم، تصریح کرد: در تلاشیم با جذب منابع مالی خارجی به تکمیل پروژه های مهم بخش آب و برق کشور سرعت دهیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: