تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۲۳:۰۴ کد مطلب 88729

سهم ایران از درآمد گردشگری جهان

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: سهم ایران از درآمد گردشگری جهان تنها نیم درصد است. به گزارش مشرق، مسعود سلطانی‌فر عصر امروز در حاشیه افتتاح دهکده گردشگری ساحلی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری از اولویت‌های اساسی دولت یازدهم بوده که تاکنون پروژه‌های بزرگی در این عرصه اجرایی شده است. وی […]

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: سهم ایران از درآمد گردشگری جهان تنها نیم درصد است.

به گزارش مشرق، مسعود سلطانی‌فر عصر امروز در حاشیه افتتاح دهکده گردشگری ساحلی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری از اولویت‌های اساسی دولت یازدهم بوده که تاکنون پروژه‌های بزرگی در این عرصه اجرایی شده است.

وی ابراز داشت: اکنون بیش از ۵۰۰ پروژه و طرح مهم در عرصه گردشگری و توریستی به ویژه در استان‌های ساحلی در دست اجراست که تکمیل این پروژه‌ها مورد تأکید قرار دارد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: گردش مالی از محل درآمد‌های صنعت گردشگری در دنیا سالانه ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار است که امیدواریم در کشورمان نیز از این صنعت بهره ببریم.

سلطانی‌فر گفت: در حال حاضر کشور ایران حدود نیم درصد درآمد گردشگری در جهان را دارد که امیدواریم از مجموع هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار درآمد خالص گردشگری در جهان، سهم ایران افزایش یابد.

وی بیان کرد: برای کسب ۲ درصد از سهم درآمد گردشگری جهان تلاش می‌کنیم و باید در توسعه زیرساخت‌های گردشگری و معرفی آنها اهتمام ورزیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد: با تلاش‌های مسئولان ارشد استان بوشهر، در شرایط کنونی در استان بوشهر چند طرح دهکده گردشگری طراحی شده که نخستین دهکده آن امروز به مساحت ۱۴٫۵ هکتار با زیرساخت‌های گردشگری، تفریحی، خدماتی و اشتغال‌زایی راه‌اندازی شده است.

سلطانی‌فر افزود: اکنون در ۷ استان کشور شاهد توسعه گردشگری ساحلی هستیم که دهکده‌های گردشگری ساحلی در این استان‌ها اجرایی و عملیاتی می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: