تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۲۲:۵۳ کد مطلب 88731

رئیس پارلمان عراق، مانع از قرائت بیانیه در حمایت از حزب‌الله شد

«سلیم الجبوری» پیشنهاد تعدادی از نمایندگان پارلمان برای قرائت بیانیه‌ای در حمایت از حزب‌الله لبنان را رد کرده است. به گزارش مشرق، یک منبع پارلمانی عراق، خبر داد که «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق با بیان اینکه موضع عراق و کشورهای عربی در قبال حزب‌الله واحد است، مانع از قرائت بیانیه‌ای در حمایت از این […]

«سلیم الجبوری» پیشنهاد تعدادی از نمایندگان پارلمان برای قرائت بیانیه‌ای در حمایت از حزب‌الله لبنان را رد کرده است.

به گزارش مشرق، یک منبع پارلمانی عراق، خبر داد که «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق با بیان اینکه موضع عراق و کشورهای عربی در قبال حزب‌الله واحد است، مانع از قرائت بیانیه‌ای در حمایت از این حزب لبنانی شده است.

به نوشته پایگاه خبری السومریه نیوز، سلیم الجبوری، همچنین مدعی شده است که عربستان نسبت به سفر ابراهیم الجعفری به ریاض، روی خوش نشان داده است. او همچنین در پاسخ به نمایندگانی که خواستار قرائت بیانیه در حمایت از حزب‌الله بودند، گفته است: ما به دوستانمان نیاز داریم.

سلیم الجبوری، عضو فهرست «العراقیه الوطنیه» است که مواضع نزدیک به عربستان سعودی دارد.

ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۴ به هنگام سخنرانی در اتحادیه عرب، با شدت از حزب‌الله و شخص سید حسن نصرالله دفاع کرده و گفته بود که هر کسی حزب‌الله را تروریستی بخواند، خودش تروریست است. اتحادیه عرب به استثنای کشورهای عراق، لبنان و الجزایر در بعد از ظهر همان روز حزب‌الله را در لیست گروههای تروریستی قرار داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: