تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ - ۱۵:۲۹ کد مطلب 88774

کار سخت نابغه برای کسب سهمیه المپیک ریو

کشتی‌گیر ژاپنی توانست با حضور در فینال تورنمنت قزاقستان سهمیه المپیک ریو را به دست آورد. به گزارش مشرق، در روز نخست تورنمنت کشتی قزاقستان حمید سوریان در دور اول مسابقات برابر حریف ژاپنی خود با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز بماند و حریف ژاپنی او راهی فینال […]

کشتی‌گیر ژاپنی توانست با حضور در فینال تورنمنت قزاقستان سهمیه المپیک ریو را به دست آورد.

به گزارش مشرق، در روز نخست تورنمنت کشتی قزاقستان حمید سوریان در دور اول مسابقات برابر حریف ژاپنی خود با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز بماند و حریف ژاپنی او راهی فینال مسابقات شده و سهمیه المپیک را به دست آورد.

شی نی بو اوتا از ژاپن دارنده مدال‌های نقره و برنز آسیا در ادامه این رقابت‌ها با کسب ۲ پیروزی مقابل کشتی‌گیران ازبکستان و کره‌جنوبی و صعود به فینال این رقابت‌ها جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ را به دست آورد تا در فینال تشریفاتی این وزن با لومین وانگ از چین مصاف کند.

در این رقابت‌ها تنها کشتی‌گیران فینالیست می‌توانند سهمیه المپیک را کسب کنند و سوریان نیز با توجه به صعود رقیبش به فینال، راهی مرحله شانس مجدد شد و برای رسیدن به دیدار رده‌بندی باید مقابل فیروز تختایف از ازبکستان کشتی بگیرد که این کشتی نیز جنبه تشریفاتی دارد.

سوریان در صورت حضور در این مسابقه و پیروزی مقابل حریف ازبک در دیدار رده‌بندی به مصاف حریفش از کره‌جنوبی خواهد رفت.

با این حال با توجه به عدم کسب سهمیه المپیک توسط سوریان در این وزن در صورت صلاحدید محمد بنا سوریان یا سامان عبدولی باید در ۴ اردیبهشت راهی مغولستان شوند تا سهمیه المپیک را در آنجا کسب کنند. در مغولستان ۳ کشتی‌گیر برتر جواز حضور در المپیک را به دست می‌آورند. در صورتی‌که سوریان یا عبدولی در مغولستان موفق به کسب سهمیه نشوند ، باید اواخر اردیبهشت ماه در ترکیه با رسیدن به فینال مسابقات آخرین شانس خود را برای حضور در المپیک امتحان کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: