تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ - ۲۰:۲۹ کد مطلب 88810

دستاوردهای جدید ارتش سوریه در استان حمص

ارتش سوریه با کمک متحدانش در ادامۀ پاکسازی مناطق اطراف شهر حمص، و اخیراً چند منطقه را در غرب شهر تدمر از تروریست ها بازپس گرفت. به گزارش مشرق، ارتش سوریه در بخش غربی شهر تدمر همچنان از پشتیبانی هوایی روسیه برخوردار است، و مواضع داعش در این بخش با حملات هوائی منهدم می شود. […]

ارتش سوریه با کمک متحدانش در ادامۀ پاکسازی مناطق اطراف شهر حمص، و اخیراً چند منطقه را در غرب شهر تدمر از تروریست ها بازپس گرفت.

به گزارش مشرق، ارتش سوریه در بخش غربی شهر تدمر همچنان از پشتیبانی هوایی روسیه برخوردار است، و مواضع داعش در این بخش با حملات هوائی منهدم می شود.

پشتیبانی هوایی روسیه باعث پیشروی بهتر ارتش سوریه و متحدانش در غرب تدمر و بازپس گرفتن ارتفاعات ۸۰۰ و ۹۰۰ شده است، ارتفاعاتی که بلندترین ارتفاعات رشته کوه الهیال هستند.

ارتش سوریه از روی همین ارتفاعات از عملیات پیشروی نیروهای زمینی خود به سوی تدمر پشتیبانی می کند، و مسیرهای پشتیبانی داعش را نیز در تیررس خود قرار داده است. گروه مهندسی ارتش نیز به خنثی کردن بمب ها و مین هایی که تروریست ها کارگذاشته اند ، می پردازد.

ارتش سوریه در حومۀ جنوب شرقی حمص نیز با پشتیبانی توپخانه خود ارتفاعاتِ مشرف بر منطقه القریتین را به کنترل خود درآورده است، و این منطقه هم اکنون در تیررس مستقیم نیروهای ارتش است .

“طلال البرازی” استاندار حمص روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار شبکه العالم در سوریه گفت: همکاری و هماهنگی بین روسیه و سوریه در بخش نظامی همچنان ادامه دارد و عملیاتی که در هفته های گذشته اجرا شد ، عملیات بزرگی بود و ارتش امروز خود را برای آزادسازی همه مناطق شرقی استان حمص از سیطره داعشی ها به خوبی آماده کرده است و تحولات میدانی کنونی این نوید را می دهد که در چند روز آینده خبر دست یابی ارتش به پیروزهای بزرگ در بخش شرقی استان حمص شنیده خواهد شد .

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: