تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ - ۲۲:۲۶ کد مطلب 88813

مسکو: پرتاب موشک بالستیک کره شمالی اقدامی تحریک آمیز بود

سفیر روسیه در چین روز جمعه (امروز)، پرتاب دو موشک بالستیک کره شمالی را اقدامی تحریک‌آمیز دانست. به گزارش مشرق، ارتش کره جنوبی و مقامات دفاعی آمریکا صبح روز جمعه (امروز) اعلام کردند  که کره شمالی دو موشک بالستیک را در امتداد ساحل غربی شبه‌جزیره کره پرتاب کرده است. پایگاه اسپوتنیک گزارش کرد، «آندری دنیسوف» سفیر […]

سفیر روسیه در چین روز جمعه (امروز)، پرتاب دو موشک بالستیک کره شمالی را اقدامی تحریک‌آمیز دانست.

به گزارش مشرق، ارتش کره جنوبی و مقامات دفاعی آمریکا صبح روز جمعه (امروز) اعلام کردند  که کره شمالی دو موشک بالستیک را در امتداد ساحل غربی شبه‌جزیره کره پرتاب کرده است.
 
پایگاه اسپوتنیک گزارش کرد، «آندری دنیسوف» سفیر روسیه در چین تأکید کرد که پرتاب این موشک‌های بالستیک یک اقدام تحریک‌آمیز بوده که توسط کره شمالی صورت گرفته است.
 
شبکه سی ان ان گزارش کرد، رئیس‌ ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که یکی از این موشک‌های بالستیک مسافتی معادل ۸۰۰ کیلومتر زمینی به سوی دریای امتداد ساحل شرقی این کشور طی کرده است و این در حالی است که موشک دوم، توسط رادار کشف شده است اما در ارتفاع حدود ۱۷ کیلومتری ناپدید شده است.
 
دنیسوف ادامه داد: «این حوادث روزهای اخیر و حتی ساعات اخیر، متأسفانه، به مفهوم آن است که حاکمیت کره شمالی تا به امروز هیچ چیز نفهمیده است و به صدای عقل توجهی ندارد و یک گام دیگری برداشته است که نمی‌توان آن را چیزی جز یک اقدام تحریک‌آمیز خواند».
 
وی در ادامه افزود که پرتاب این موشک یکبار دیگر اوضاع شبه‌جزیره کره را بدتر کرد و ادامه داد: «در این مرحله، پیروی جدی از مفاد قطعنامه تازه تصویب شده شورای امنیت سازمان ملل که اقدامات منصفانه شدیدی را بر کره شمالی تحمیل کرده است، لازم و ضروری است. به طور قطع، اجرای آن به همبستگی و اقدامات هماهنگ تمامی آنهایی نیاز دارد که این قطعنامه را تصویب کردند«.
 
پرتاب دو موشک بالستیک یک هفته بعد از آن صورت گرفته است که کره شمالی دو موشک از استان «هوآنگهائی شمالی» واقع در جنوب پیونگ‌یانگ به سمات دریای شرق شبه‌جزیره کره پرتاب کرد.
 
«شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن اقدامات کره شمالی را محکوم کرد و از این کشور خواست که خویشتنداری داشته باشد و تأکید کرد که توکیو احتمالاً اقدامات پیشگیرانه همچون نظارت خواهد داشت.
 
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز جمعه در واکنش به خبرها درباره آزمایش موشکی کره شمالی،‌ از این کشور خواست از اقدامی که سبب تشدید تنش‌ها در منطقه می‌شود،‌اجتناب کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: