تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ - ۲۳:۱۸ کد مطلب 88819

افزایش ۹درصدی تردد در جاده‌های کشور

مسئول عملیات سالن مرکز مدیریت راههای کشور گفت: به لحاظ ترافیکی آزادراه کرج-قزوین در محدوده گلشهر محور کندوان در محدوده آدران و تونل شماره ۵ ترافیک سنگین است. به گزارش مشرق، یاسر خالدی مسئول عملیات سالن مرکز مدیریت راههای کشور در خصوص وضعیت راهها  گفت: به لحاظ جوی در حوزه استان های البرز، مازندران و […]

مسئول عملیات سالن مرکز مدیریت راههای کشور گفت: به لحاظ ترافیکی آزادراه کرج-قزوین در محدوده گلشهر محور کندوان در محدوده آدران و تونل شماره ۵ ترافیک سنگین است.

به گزارش مشرق، یاسر خالدی مسئول عملیات سالن مرکز مدیریت راههای کشور در خصوص وضعیت راهها  گفت: به لحاظ جوی در حوزه استان های البرز، مازندران و سمنان شاهد بارندگی هستیم. به ویژه محورهای کندوان و چالوس درگیر این بارش ها می باشد بنابراین از هموطنان می خواهیم که شرایط جاده ای کشور را شرایط زمستانی تلقی کنند و به همراه خود زنجیر چرخ و لباس گرم داشته باشند.
 
وی افزود: پیش بینی ها حاکی از آن است طی دو روز آینده نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما همراه با بارندگی در ارتفاعات باشد.
 
خالدی همچنین تصریح کرد: به لحاظ ترافیکی آزادراه کرج-قزوین در محدوده گلشهر محور کندوان در محدوده آدران و تونل شماره ۵ ترافیک سنگین است. در محور هراز هم از امامزاده هاشم تا بعد از سه راهی لاسم و همنطور محدوده سنگ چال ترافیک نیمه سنگین است.
 
وی در ادامه تأکید کرد: نکته حائز اهیت اینجاست که در محور هراز و چالوس ظرفیت ها هنوز پر نشده و محور هراز ۶۹% از ظرفیت جاده اشغال شده و محور کندوان نیر ۸۶% را در برگرفته اما ترافیک این جاده ها نشان دهنده این مسئله است که متأسفانه هموطنان در حاشیه های جاده ها اتومبیلهای خود را پارک نموده اند که باعث بی نظمی در جاده های کشور شده است در همین راستا از هموطنان عزیز انتظار داریم تا از پارکینگهای تعبیه شده در این خصوص استفاده نمایند تا شاهد این گونه بینظمی ها نباشیم.
 
خالدی همچنین افزود: محور توره- بروجرد ۱۰۷% ظرفیت محورش مشغول است و ترافیک در این محور نیمه سنگین گزارش شده است.
 
 مسئول عملیات سالن مرکز مدیریت راههای کشور همچینین بیان کرد: اطلاعاتی که از زمانه سفر دریافت شده حاکی از آن است که در محور کرج – چالوس ۶۰% افزایش زمان سفر را داشته ایم و ۲۵۰ دقیقه زمان برای این محور ثبت شده است. در محور هراز ۶۶% افزایش زمان سفر را داشته ایم و ۲۶۱دقیقه زمان از تهران تا آمل همچنین در محور فیروزکوه ۳۲% افزایش زمان سفر را داشته ایم و ۲۵۵ دقیقه زمان از تهران تا ساری در نظر گرفته شده است.
 
وی در پایان گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا پایان ۲۷ اسفند ماه رشد یک چهارم تردد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را داشته ایم و همچنین در روز ۲۷ اسفند نسبت به روز ۲۶ اسفند ماه سالجاری ۹% افزایش تردد در جاده ها را شاهد بوده ایم. بیشترین ورودی وسایل نقلیه مربوط به استان های مازندران، قزوین و مرکزی بوده و بیشترین خروجی نیز از استان های البرز، تهران و لرستان بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: