تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۰۱:۵۴ کد مطلب 88825

مصر: از تمامیت ارضی و استقلال سوریه حمایت می‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه مصر در واکنش به ادعای کُردهای سوریه مبنی بر تشکیل حکومت فدرالی در شمال این کشور تأکید کرد که قاهره حامی استقلال و تمامیت ارضی سوریه است و طرف‌های داخلی و خارجی باید منافع این کشور را در نظر بگیرند. به گزارش مشرق، مصر حمایت خود را از تمامیت ارضی سوریه اعلام […]

سخنگوی وزارت خارجه مصر در واکنش به ادعای کُردهای سوریه مبنی بر تشکیل حکومت فدرالی در شمال این کشور تأکید کرد که قاهره حامی استقلال و تمامیت ارضی سوریه است و طرف‌های داخلی و خارجی باید منافع این کشور را در نظر بگیرند.

به گزارش مشرق، مصر حمایت خود را از تمامیت ارضی سوریه اعلام کرد.
 
وبگاه خبری «صوت مصر» به نقل از «أحمد أبو زید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گزارش داد که قاهره از همه طرف‌های داخلی و خارجی می‌خواهد که منافع سوریه را فراتر از هر گونه ملاحظه در نظر بگیرند.
 
وی با بیان این مطلب افزود: «مصر از آغاز مذاکرات جاری برای لزوم مشارکت کُردها در مذاکرات تأکید کرده و آن را بخش جدایی‌ناپذیر بافت ملی سوریه اعلام کرده بود».
 
مصر در واکنش به ادعای کُردهای سوریه مبنی بر اعلام نظام فدرالی در شمال این کشور تأکید کرد که قاهره حامی استقلال سوریه است و هر گونه مقدمات دیگری جدای از این مسئله باید در مذاکرات سوری-سوری و تحت نظارت سازمان ملل انجام شود.
 
سخنگوی وزارت خارجه مصر همچنین تصریح کرد که مداخله طرف‌های درگیر بحران سوریه در امور داخلی این کشور منجر به فروپاشی این کشور و درد و رنج ملت سوریه طی سال‌های آتی خواهد شد.
 
کردهای سوریه پنجشنبه (روز گذشته) رسما اعلام کردند که در شمال این کشور حکومت فدرالی تشکیل می‌دهند. مناطق «کوبانی»، «عفرین» و «الجزیره» جزو این حکومت فدرالی محسوب می‌شود.
 
احزاب، گروهها و شخصیت‌های کرد سوریه در کنفرانس «رمیلان» در شمال سوریه، گرد هم آمدند تا بنا به گفته خودشان اساسنامه حکومت «اتحاد دموکراتیک روژاوا – شمال سوریه» را تدوین کنند.
 
«روژاوا» به معنی منطقه اقلیم کردستان غربی در سوریه است و کردهای سوریه همواره برای تشکیل حکومت خودمختار در شمال سوریه از این اصطلاح استفاده می‌کنند. منطقه روژاوا، قسمت شمال استان‌های حلب، رقه و حسکه را شامل می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: