تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۲۱:۲۶ کد مطلب 88881

تشدید حملات داعش به حسکه/اعزام نیروهای تازه نفس به حسکه/ادامه پیشرویهای کردها در شمال رقه/

در پی وخامت اوضاع میدانی در جبهه های بخش جنوبی شهر حسکه واقع در شمال شرقی سوریه، فرماندهی ارتش این کشور صدها نفر نیروی نظامی تازه نفس را به منطقه درگیری با داعش اعزام کرده است. گروه بین الملل مشرق- در پی وخامت اوضاع میدانی در جبهه های بخش جنوبی شهر حسکه واقع در شمال شرقی […]

در پی وخامت اوضاع میدانی در جبهه های بخش جنوبی شهر حسکه واقع در شمال شرقی سوریه، فرماندهی ارتش این کشور صدها نفر نیروی نظامی تازه نفس را به منطقه درگیری با داعش اعزام کرده است.

گروه بین الملل مشرق- در پی وخامت اوضاع میدانی در جبهه های بخش جنوبی شهر حسکه واقع در شمال شرقی سوریه، فرماندهی ارتش این کشور صدها نفر نیروی نظامی تازه نفس را به منطقه درگیری با داعش اعزام کرده است. در همین زمینه چندین گردان از نیروهای ارتش سوریه از شهرهای دمشق، دیرالزور و حماه برای تقویت واحدهای نظامی مستقر در جبهه های نبرد با داعش به حسکه رسیده اند.

برای نخستین بار از زمان بحران در سوریه، حدود ۵۰۰ نظامی سوری مستقر در فرودگاه محاصره شده دیرالزور به فرماندهی سرتیپ” عصام زهرالدین ملقب به ابویعرب” فرمانده دلاور و نام آشنای لشگر ۱۰۴ گارد ویژه ریاست جمهوری سوریه به همراه صدها نفر از یگان ویژه نظامی “اسود الشرقیه متشکل از عشایر دیرالزور نیز صبح روز گذشته وارد حسکه شده و بطور مستقیم به منطقه النشوه در جنوب این شهر که صحنه درگیری با داعش می باشد وارد شده اند.

دور جدید نبردها در حسکه از چهار روز پیش و در پی حملات شدید نیروهای داعش به مناطق جنوبی این شهر آغاز شده و تا این لحظه همچنان ادامه دارد. تهاجم داعش مطابق عادت معهود این گروه با ارسال چندین عامل انتحاری سوار بر خودروهای بمبگذاری شده به سمت مواضع نیروهای دولتی و مردمی شروع شده است.

منابع خبری از پیشروی های جزیی داعش در منطقه النشوه در روزهای ابتدایی هجوم خبر داده اما تاکید کرده اند با اعزام نیروهای کمکی سوری عرصه نبردها به نفع قوای حکومتی در حال تغییر کردن است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: