تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲ - ۱۶:۰۰ کد مطلب 89066

کاهش موج مصرف بنزین در کشور

درحالی که مصرف بنزین کشور در روز پنج‌شنبه کشور به مرز ۱۰۰ میلیون لیتر رسیده بود، مصرف بنزین کل کشور روز جمعه (۲۸ اسفندماه) با ١٠ میلیون لیتر کاهش نسبت به روز پنجشنبه به ۸۹ میلیون لیتر رسیده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایسنا، مصرف بنزین کل کشور روز ۲۸ اسفندماه ٩۴ […]

درحالی که مصرف بنزین کشور در روز پنج‌شنبه کشور به مرز ۱۰۰ میلیون لیتر رسیده بود، مصرف بنزین کل کشور روز جمعه (۲۸ اسفندماه) با ١٠ میلیون لیتر کاهش نسبت به روز پنجشنبه به ۸۹ میلیون لیتر رسیده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایسنا، مصرف بنزین کل کشور روز ۲۸ اسفندماه ٩۴ با کاهش ١٠ میلیون لیتری به ۸۹ میلیون لیتر رسید، مصرف استان تهران ١٧ میلیون و ٧٠٠ هزار لیتر، اصفهان هفت میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر، فارس پنج میلیون و ۹٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شد.

شیب مصرف بنزین روز جمعه (۲۸ اسفندماه) روند کاهشی در پیش گرفت و مصرف بنزین با ١۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال ٩٣ به ۸۹ میلیون لیتر رسید، همچنین در این روز ۲۵ میلیون لیتر گازوئیل مصرف شد که نسبت به پارسال ۳۶ درصد کاهش داشته است، در دوره مورد بررسی ۶ میلیون لیتر سوخت هواپیما نیز به ۷۹۲ فروند هواپیما تحویل شد.

این گزارش حاکی از آن است که روز ۲۷ اسفندماه در کل کشور ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر مصرف شد، استانهای تهران ۱۹ میلیون لیتر، اصفهان هشت میلیون لیتر، فارس پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف کردند که این نشان دهنده ۱۴ درصد رشد نسبت به سال ٩٣ است.

مصرف بنزین کل کشور در روز چهارشنبه (۲۶ اسفندماه ٩۴) با ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ٩٣ از مرز ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر گذشت.

براساس این گزارش، در روز ٢۶ اسفندماه به ترتیب استانهای تهران با ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، اصفهان هفت میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، فارس پنج میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و خراسان رضوی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بیشترین مصرف کشور را به خود اختصاص دادند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: