تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ - ۱۶:۴۳ کد مطلب 89189

"سمنان، مازندران، گیلان، قزوین، قم و فارس" پرترددترین محورها

کندی تردد در محور‌های کرج، چالوس و هراز؛ ترافیک روان در سایر محورها؛ جانشین پلیس راهور ناجا پرترددترین محورهای جاده‌ای کشور را در استان‌های سمنان، مازندران، گیلان، قزوین، قم و فارس اعلام کرد و گفت: درحال حاضر در محورهای کرج، چالوس و هراز به‌دلیل کوهستانی‌بودن مسیر و بارش برف تردد با کندی انجام می‌شود. به […]

کندی تردد در محور‌های کرج، چالوس و هراز؛ ترافیک روان در سایر محورها؛

جانشین پلیس راهور ناجا پرترددترین محورهای جاده‌ای کشور را در استان‌های سمنان، مازندران، گیلان، قزوین، قم و فارس اعلام کرد و گفت: درحال حاضر در محورهای کرج، چالوس و هراز به‌دلیل کوهستانی‌بودن مسیر و بارش برف تردد با کندی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سردار موسی امیری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس نقشه‌های جوی هواشناسی، بارش برف و باران در کل کشور گزارش شده که بر همین اساس آمار واژگونی خودروها در جاده‌های کشور افزایش یافته است. 

وی با بیان اینکه از ۲۹ فروردین ماه تا به امروز آمار تصادفات در کل کشور کاهش یافته است، گفت: تردد در تمامی محورهای جاده‌ای کشور بدون هیچ‌گونه مشکلی در حال انجام و روان است. درحال حاضر تنها در محورهای کرج، چالوس و هراز به‌دلیل کوهستانی‌بودن مسیر و بارش برف، تردد با کندی صورت می‌گیرد.

جانشین پلیس راهور ناجا پرترددترین محورهای جاده‌ای کشور را در استان‌های سمنان، مازندران، گیلان، قزوین، قم و فارس اعلام کرد و گفت: محور مواصلاتی شیراز ــ بوشهر پرترددترین محور این استان گزارش شده است.

سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این نشست درباره وضعیت راه‌های این استان گفت: با وجود افزایش ۱۶درصدی تردد در محورهای استان فارس ۴۸ درصد تصادفات جاده‌ای این استان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه آمار تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان فارس در این مدت حدود ۷۱ درصد نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته کاهش داشته است، افزود: مشکل خاصی در تردد وسایل نقلیه در محورهای ارتباطی استان وجود ندارد و با توجه به آغاز سفرهای نوروزی و ورود مسافران به استان، ترافیک جاده‌های استان نیمه‌سنگین اما روان است. 

سردار گودرزی به هموطنانی که با وسیله نقلیه شخصی اقدام به مسافرت می‌کنند توصیه کرد که قبل از سفر استراحت کافی داشته باشند و با شرایط خستگی و خواب‌آلودگی اقدام به سفر نکنند.

وی بیان کرد: در سفرهای طولانی‌مدت به‌ازای هر ۲ ساعت حرکت در مسیر، در پارکینگ‌های حاشیه راه‌ها یا سایر توقف‌گاه‌ها حداقل ۱۰ دقیقه استراحت و دوباره اقدام به رانندگی کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: