تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ - ۰۶:۲۳ کد مطلب 89287

اعضای حقوق بشر سازمان ملل یکصدا رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

اعضای حقوق بشر سازمان ملل یکصدا رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اکثریت قاطع کشورهای عضو و ناظر در شورای حقوق بشر سازمان ملل، یکصدا رژیم صهیونیستی را درباره نقض حقوق بشر فلسطینیان، محکوم کردند. نماینده ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل، در خلال نشست این شورا در ژنو، جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اکثریت قاطع کشورهای عضو و ناظر در شورای حقوق بشر سازمان ملل، یکصدا رژیم صهیونیستی را درباره نقض حقوق بشر فلسطینیان، محکوم کردند.

نماینده ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل، در خلال نشست این شورا در ژنو، جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را به شدت محکوم کرد و از جامعه بین المللی خواست اقداماتی مؤثر و ملموس علیه اسرائیل انجام دهند.

خانم زهرا ارشادی گفت: جامعه بین المللی بار دیگر از موارد نقض بی رحمانه و بی وقفه ی قوانین بین المللی و حقوق فلسطینیان در اراضی اشغالی فلسطینی بدست رژیم اسرائیل، شوکه شده است.

وی افزود: استفاده ی مرگبار، و افراطی از زور و قوه قهریه توسط نیروهای امنیتی اسرائیل، کشتار مردم بی گناه فلسطینی با تیراندازی های مکرر – به بهانه جلوگیری از موقعیت اضطراری و خطرناک که جان ها را به مخاطره انداخته است – تخریب زیرساخت های حیاتیِ غیرنظامی و ویران ساختن خانه های فلسطینیان، سیاست های توسعه طلبانه با هدف ایجاد تغییرات در قدس شریف، احداث دیوار حائل، محاصره غزه و امثال آن، نمونه های شرم آوری از تخطی های سازماندهی شده از قوانین بین المللی، از جمله قوانین انسان دوستانه بین المللی و حقوق بشر، قطعنامه های سازمان ملل و همچنین کنوانسیون ژنو است.

نماینده ایران درشورای حقوق بشر سازمان ملل در ادامه افزود: ما نگران عدم همکاری اسرائیل، به عنوان نیروی اشغالگر، با گزارشگر ویژه هستیم. ما بر این باوریم که اسرائیل تمام تلاش های جامعه بین المللی برای پایان دادن به شرایط فاجعه بار انسانی را در اراضی اشغالی فلسطینی به تمسخر گرفته است و متکبرانه به اشغال بی رحمانه خود، به واسطه ی دریافت علامت های (چراغ سبزهای) شفاف از شورای امنیت سازمان ملل، ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: