تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ - ۰۶:۲۸ کد مطلب 89289

ایجاد اولین پایگاه ارتش آمریکا در عراق

ایجاد اولین پایگاه ارتش آمریکا در عراق

برای نخستین بار ارتش آمریکا در خاک عراق پایگاه نظامی ایجاد کرده است. به گزارش عصرایران به نقل از سایت شبکه الحره، آمریکا یک پایگاه نظامی ویژه نیروهای توپخانه در منطقه “مخمور” از توابع استان نینوی در شمال عراق ایجاد کرده است. این اولین پایگاه نظامی آمریکا در عراق است که آمریکایی ها پس از […]

برای نخستین بار ارتش آمریکا در خاک عراق پایگاه نظامی ایجاد کرده است.

به گزارش عصرایران به نقل از سایت شبکه الحره، آمریکا یک پایگاه نظامی ویژه نیروهای توپخانه در منطقه “مخمور” از توابع استان نینوی در شمال عراق ایجاد کرده است.

این اولین پایگاه نظامی آمریکا در عراق است که آمریکایی ها پس از خروج از عراق در اواخر سال ۲۰۱۱ تاکنون کنترل آن را به طور کامل در دست دارند.
سرهنگ “استیو وارن” سخنگوی عملیات ارتش آمریکا در ائتلاف بین المللی ضدداعش گفت: پایگاه نظامی تازه تاسیس با هدف حمایت از پادگان آموزشی نیروهای عراقی و کسب آمادگی برای عملیات پس گرفتن موصل از داعش ایجاد شده است.

وی در یک گفتگوی مطبوعاتی خاطر نشان کرد که هدف از راه اندازی این پایگاه در مرحله کنونی، دفاعی است و نه هجومی.

از زمان استقرار مشاوران نظامی آمریکا در عراق در تابستان ۲۰۱۴ تاکنون، این نخستین پایگاه نظامی آمریکا در خاک عراق است که تنها نظامیان آمریکایی در آن فعالیت می کنند.

مشاوران نظامی آمریکا در پایگاه “مخمور” در شمال عراق، نیروهای عراقی را جهت بازپس گیری موصل از دست گروه داعش آموزش می دهند.

اطلاع رسانی آمریکا درباره راه اندازی این پایگاه نظامی جدید بعد از حمله داعش به این پایگاه انجام شد.

روز دوشنبه مجموعه ای از عناصر مسلح گروه داعش به این پایگاه نزدیک شده و درگیری هایی بین طرفین اتفاق افتاد که منجر به کشته شدن دو تن از مهاجمان شد.

قبل از این هم ارتش آمریکا اعلام کرد حدود ۲۰۰ نفر از نیروهای تفنگدار دریایی خود را به عراق اعزام کرده است.

آمریکا همچنین گفته است که هدف از ایجاد این پایگاه نه انجام عملیات زمینی بلکه حمایت و پشتیبانی از ارتش عراق در جنگ داعش است.

منبع : عصر ایران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: