تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 89327

کوه های مشرف به «تدمر» پاکسازی شد

نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه توانستند سلسله کوههای مشرف به شهر «تدمر» در استان «حمص» را از تروریست‌های داعش باز پس گیرند. به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و داودطلب مردمی موسوم به نیروهای «دفاع مردمی» پس از درگیری‌های چند روزه و سخت با تروریست‌های داعش توانستند سلسله کوههای مشرف به شهر باستانی و تاریخی […]

نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه توانستند سلسله کوههای مشرف به شهر «تدمر» در استان «حمص» را از تروریست‌های داعش باز پس گیرند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و داودطلب مردمی موسوم به نیروهای «دفاع مردمی» پس از درگیری‌های چند روزه و سخت با تروریست‌های داعش توانستند سلسله کوههای مشرف به شهر باستانی و تاریخی «تدمر» (پالمیرا) را به طور کامل پاکسازی کنند.

با پاکسازی این کوهها، مقدمات عملیات آزادسازی شهر تدمر نیز فراهم شده است.

در این عملیات، نیروهای سوری مین‌ها و بمب‌های کاشته شده در این مناطق را خنثی کردند و همچنین تعداد زیادی از تروریست‌های داعش نیز کشته شدند.

روز گذشته (سه شنبه) نیز هلی کوپترهای ارتش سوریه پایگاههای داعش در این منطقه را بمباران کرده بودند.

پیش از این نابودی و تخریب آثار باستانی و مجسمه‌های شهر تدمر توسط تروریست‌های داعش خبرساز شده بود.

از سوی دیگر نیروهای ارتش سوریه توانستند در شهرک «خراب الشحم» در شمال غرب استان «درعا» در جنوب سوریه، با حمله به پایگاههای گروهک «لواء شهداء یرموک» (وابسته به داعش) ماشین آلات جنگی آن‌ها را نابود کنند.

در غرب «درعا» و در منطقه «تل المجموع» نیز تروریست‌های جبهه النصره به کشته شدن «طارق مزعل» مسئول نظامی این گروه تروریستی در جنوب سوریه اقرار کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: