تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ - ۱۹:۱۷ کد مطلب 89346

منشأ شایعات سفر هاشمی به کیش کجاست؟ +عکس

دفتر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در اطلاعیه‌ای شایعات مربوط به سفر هاشمی به کیش را به گردن مخالفان وی انداخت. این درحالی است که کانال خبری روزنامه ایران نقش ویژه‌ای در انتشار این شایعات داشته است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، پس از سفر هاشمی رفسنجانی و حاشیه‌های بوجود آمده در پی این سفر […]

دفتر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در اطلاعیه‌ای شایعات مربوط به سفر هاشمی به کیش را به گردن مخالفان وی انداخت. این درحالی است که کانال خبری روزنامه ایران نقش ویژه‌ای در انتشار این شایعات داشته است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، پس از سفر هاشمی رفسنجانی و حاشیه‌های بوجود آمده در پی این سفر دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیبیه‌ای را صادر کرده است.

دفتر آقای هاشمی منشأ این حاشیه‌سازی را شکست خوردگان انتخابات ۷ اسفند ۹۴ دانسته است.

با این حال مرور حاشیه‌های سفر هاشمی‌رفسنجانی و حسن روحانی به جزیره کیش مشخص می‌کند این شایعات پس از آن قوت گرفت و به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی دست‌ به دست شد که کانال رسمی روزنامه ایران در تلگرام تصویری را با شرح ذیل منتشر کرد:

تصویر اول:جلسه روحانی و هاشمی در کیش/ تصویر دوم: صف بادیگاردهای وزارت اطلاعات که حفاظت را برعهده گرفتند/ تصویر سوم: ورود چند شخصیت عربی و غربی به کیش

در پی تاثیر عمده این مطلب کانال رسمی روزنامه ایران، سایت انتخاب-نزدیک به آیت‌الله هاشمی- ضمن انتقاد گسترده از این اقدام روزنامه ایران، روزنامه وابسته به دولت را به انتشار جعلیات و اخبار کذب علیه دولت و هاشمی متهم کرد.

برخی سایت‌‌ها و کانال‌های اصلاح‌طلب نیز پس از آن با انتقاد از روزنامه ایران، تاکید کردند که روغنی‌ها مدیرمسئول موسسه ایران، به دلیل این شایعه‌پراکنی و به طور کلی بی‌کفایتی، باید عزل شود.

از همان ابتدای رد و بدل شدن این شایعات در فضای مجازی، برخی فعالان این شبکه‌ها معتقد بودند این خبرسازی احتمالاً از سوی حامیان آقای هاشمی و روحانی در حال انجام است؛ بدان منظور که بعد از گسترده شدن این شایعه بزرگ، با تکذیب سفت و سخت آن، محملی برای مظلومیت‌نمایی و چرخاندن نوک پیکان اتهام به سمت منتقدان آیت‌الله هاشمی ایجاد شود، اما این مسئله با اقدام روزنامه ایران که برخی اصلاح‌طلبان و حامیان آقای هاشمی آن را “گاف بزرگ” نامیدند، به شکل دیگری پیگیری شد.

چندی پیش هم سایت دفتر هاشمی در بیانیه‌ای گفته بود سایت آیت‌الله هاشمی از سوی مخالفانش از دسترس خارج شده است؛ با این حال در همان لحظات هم سایت ایشان در دسترس و در معرض دید مخاطبان بود. 

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: