تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ - ۱۹:۳۴ کد مطلب 89348

چاپگرهای سه بعدی فضا را هم تسخیر کردند

با پرتاب یک سفینه فضایی به نام Cygnus و ملحق شدن آن به ایستگاه فضایی بین المللی فضانوردان از این پس می توانند از یک چاپگر سه بعدی هم برای انجام ماموریت های خود استفاده کنند. به گزارش مشرق به نقل از انترپرینر، قرار است این سفینه صدها کلیوگرم لوازم و تجهیزات را به فضا […]

با پرتاب یک سفینه فضایی به نام Cygnus و ملحق شدن آن به ایستگاه فضایی بین المللی فضانوردان از این پس می توانند از یک چاپگر سه بعدی هم برای انجام ماموریت های خود استفاده کنند.

به گزارش مشرق به نقل از انترپرینر، قرار است این سفینه صدها کلیوگرم لوازم و تجهیزات را به فضا حمل کند که یکی از این تجهیزات چاپگری سه بعدی است که شرکتی نوپا و خلاق به نام Additive Manufacturing Facility تولید کرده است.

چاپگر یاد شده به خوبی می تواند در شرایط بی وزنی فعالیت کند و تا زمان طولانی بدون وجود مشکل فنی به فعالیت های خود ادامه دهد. این چاپگر به گونه‌ای طراحی شده که جایگزینی قطعات و اجزای آسیب دیده آن بدون نیاز به دانش فنی و هزینه بالا امکان پذیر باشد. همچنین امکان برقراری تماس از راه دور با دفتر شرکت سازنده در کالیفرنیا وجود خواهد داشت.

علاقمندانی که قصد دارند بر روی کره زمین خروجی این چاپگر در شرایط فقدان جاذبه را امتحان کنند هم می توانند با پرداخت مبلغ قابل توجه  ۶ تا ۳۰ هزار دلار به ازای هر پرینت این کار را انجام دهند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: