تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵ - ۱۹:۱۳ کد مطلب 89488

بلژیک ادعای اردوغان را تکذیب کرد

وزیر دادگستری بلژیک اظهارات اردوغان درباره اقدام ترکیه در طرد یکی از عاملان حملات تروریستی بروکسل به بلژیک در تابستان سال گذشته و معرفی وی به مقامات این کشور را رد کرد. به گزارش مشرق، کوئن گینز، وزیر دادگستری بلژیک اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مورد یکی از عاملان حملات تروریستی بروکسل […]

وزیر دادگستری بلژیک اظهارات اردوغان درباره اقدام ترکیه در طرد یکی از عاملان حملات تروریستی بروکسل به بلژیک در تابستان سال گذشته و معرفی وی به مقامات این کشور را رد کرد.

به گزارش مشرق، کوئن گینز، وزیر دادگستری بلژیک اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مورد یکی از عاملان حملات تروریستی بروکسل را رد کرده و تأکید کرد که این سخنان نادرست است.

اردوغان روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک با همتای رومانیایی خود در آنکارا گفت، یکی از سه عامل حملات تروریستی بروکسل در ژوئن ۲۰۱۵ در جنوب ترکیه بازداشت و به بلژیک منتقل شد، اما در آنجا وی را آزاد کردند.

اما گینز در گفتگو با تلویوزیون هلندی زبان وی.آر.‌تی بلژیک گفت: «مطمئنا وی را به بلژیک طرد نکرده‌اند … بلکه به احتمال قوی عملیات طرد ترکیه در مرزهای سوریه انجام شده است».

وی افزود: «همچنین ارتباط وی به خاطر تروریسم نزد ما شناخته شده نبود. وی یک مجرم بود که به صورت مشروط از آزادی برخوردار شده بود» و طبق اطلاعات موجود در دادستانی فدرال بلژیک «زمانی که وی (از ترکیه) طرد شد، به هلند و نه بلژیک منتقل شده است».

اردوغان در سخنان خود همچنین گفته بود «علیرغم اینکه ما به آن‌ها گفتیم که این شخص یک جنگجوی تروریستی خارجی است، اما نهادهای بلژیکی نتوانستند ارتباط وی با تروریسم را ثابت کنند».

لازم به ذکر است که اردوغان به هویت فرد مدنظر خود اشاره‌ای نکرده است، اما نهادهای بلژیکی سه تن شامل ابراهیم و خالد البکراوی و نجیم العشراوی را به عنوان عاملان حملات تروریستی به بروکسل شناسایی کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: