تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵ - ۲۰:۳۲ کد مطلب 89493

برقراری آتش‌بس در یمن از ۲۲ فروردین

فرستاده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد آتش بس در یمن از روز ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) برقرار می شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، «اسماعیل ولد شیخ احمد » به خبرنگاران در نیویورک گفت: طرف های مناقشه یمن با برقراری آتش بس سرتاسری و توقف خصومتها از نیمه شب ۱۰ […]

فرستاده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد آتش بس در یمن از روز ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) برقرار می شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، «اسماعیل ولد شیخ احمد » به خبرنگاران در نیویورک گفت: طرف های مناقشه یمن با برقراری آتش بس سرتاسری و توقف خصومتها از نیمه شب ۱۰ آوریل موافقت کردند.

وی خاطرنشان کرد که این آتش بس در آستانه دور جدید مذاکرات صلح یمن برقرار می شود که قرار است روز ۱۸ آوریل در کویت انجام شود.

پیش از این، یک مقام ارشد دولت مستعفی یمن روز سه شنبه اعلام کرده بود که انتظار می رود مذاکرات صلح یمن ماه آینده به همراه برقراری یک آتش بس موقت، در کویت آغاز شود.
تا کنون چندین بار تلاش برای رفع مناقشه یمن که موجب یک بحران انسانی در فقیر ترین کشور عربی شده است ، با شکست روبرو شد.

ائتلاف تحت رهبری عربستان هفته گذشته و در پی قتل عام مردم در استان «حجه» یمن ، اعلام کرد که قصد دارد حملات هوایی به یمن را کاهش دهد و کاخ سفید آمریکا نیز از این امر استقبال کرد.
جنگنده های عربستان روز سه شنبه گذشته با حمله به یک بازار در استان حجه یمن، ده ها غیر نظامی را به خاک و خون کشیدند.

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه کشته شدن ۱۱۹ نفر را در حمله جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به استان «حجه» یمن تایید کرد.

عربستان در ادامه تجاوز به یمن همچنان به حملات گسترده خود علیه غیر نظامیان و با هدف نابودی زیر ساخت های این کشور فقیر ادامه می دهد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: