تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵ - ۲۱:۱۴ کد مطلب 89494

اسطوره فوتبال هلند درگذشت +عکس

یوهان کرایف ستاره سابق تیم ملی فوتبال هلند و باشگاه بارسلونا اسپانیا که با سرطان مبارزه می کرد، سرانجام تسلیم مرگ شد. به گزارش مشرق، یوهان کرایف که مدتی با بیماری سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌کرد امروز به دلیل این بیماری در سن ۶۸ سالگی درگذشت. کرایف اسطوره فوتبال هلند و جهان بود […]

یوهان کرایف ستاره سابق تیم ملی فوتبال هلند و باشگاه بارسلونا اسپانیا که با سرطان مبارزه می کرد، سرانجام تسلیم مرگ شد.

به گزارش مشرق، یوهان کرایف که مدتی با بیماری سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌کرد امروز به دلیل این بیماری در سن ۶۸ سالگی درگذشت.
کرایف اسطوره فوتبال هلند و جهان بود که سالها در تیم بارسلونا بازی کرد و به عنوان سرمربی این تیم روی نیمکت حضور داشت.
اسطوره فوتبال هلند درگذشت

وی متولد ۲۵ آوریل سال ۱۹۴۷ بود. وی سه مرتبه به عنوان بازیکن سال اروپا انتخاب شده است (۱۹۷۱، ۱۹۷۳و ۱۹۷۴) و از این حیث در کنار میشل پلاتینی و مارکو فان باستن رکورددار محسوب می شود.

بعد از اینکه کرایف در سال ۱۹۸۴ فوتبال را به عنوان بازیکن کنار گذاشت، در حرفهٔ مربیگری توانست موفقیت‌های چشمگیری با تیم های آژاکس آمستردام و بارسلونا به دست آورد.

کرایف بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۴ در ۴۸ بازی برای تیم ملی هلند به میدان رفت و ۳۳ گل نیز به ثمر رساند. وی پس از هدایت آژاکس در سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۸، سرمربی بارسلونا در سال‌های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۶ بود.

در سال ۱۹۹۹، کرایف در یک رای گیری که توسط فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال انجام شد بعد از پله به عنوان دومین بازیکن قرن انتخاب شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: