تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ - ۰۰:۱۴ کد مطلب 89537

العبادی آغاز عملیات آزادسازی نینوا را تبریک گفت

نخست وزیر عراق ضمن تبریک آغاز عملیات آزادسازی نینوا، از عراقی‌ها و گروه‌های سیاسی در این کشور خواست که همه تلاشهای خود را برای خدمت به نبرد دفاع از حاکمیت عراق و تمامیت ارضی آن به کار بندند. به گزارش مشرق به نقل از السومریه نیوز، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق امروز پنجشنبه آغاز عملیات آزادسازی […]

نخست وزیر عراق ضمن تبریک آغاز عملیات آزادسازی نینوا، از عراقی‌ها و گروه‌های سیاسی در این کشور خواست که همه تلاشهای خود را برای خدمت به نبرد دفاع از حاکمیت عراق و تمامیت ارضی آن به کار بندند.

به گزارش مشرق به نقل از السومریه نیوز، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق امروز پنجشنبه آغاز عملیات آزادسازی نینوا و تحقق اولین دستاورد این عملیات با آزادسازی چند روستا را به مردم این کشور تبریک گفت.

وی از عراقی‌ها و گروههای سیاسی در این کشور خواست که همه تلاش‌های خود را برای خدمت به نبرد دفاع از حاکمیت عراق و تمامیت ارضی آن به کار بندند.

العبادی در بیانیه ای گفت که حمله غافلگیرکننده نیروهای قهرمان ما به مواضع داعش در استان نینوا در راستای عمل به وعده ما برای آزادسازی همه استانها، شهرها و روستاهای اشغال شده و پایان دادن به گروه تروریستی داعش صورت گرفته است.

امروز پنجشنبه با آزادسازی برخی از روستاهای استان نینوا و برافراشته شدن پرچم عراق در آن فاز نخست عملیات آزادسازی این استان با نام عملیات “الفتح” آغاز شد.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (۱۰ ژوئن) سال ۱۳۹۳ به موصل دومین شهر بزرگ عراق واقع در ۴۰۰ کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

«حیدرالعبادی» نخست‌وزیر عراق هفته گذشته در دیدار با فرماندهان، مسئولان و گردان‌های نیروهای داوطلب مردمی گفت که پیروزی قریب الوقوع است و ما به زودی پرچم عراق را در موصل به اهتزاز در می‌آوریم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: