تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷ - ۰۰:۱۵ کد مطلب 89669

استقبال یونسکو از آزادسازی شهر باستانی تدمر

مدیرکل سازمان یونسکو از آغاز عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی شهر تدمر در حومه شرقی حمص استقبال کرد. به گزارش مشرق و به نقل از العهد، ایرینا جئورجیوا بوکووا مدیرکل سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) امروز جمعه در بیانیه‌ای از عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی شهر باستانی تدمر از چنگال گروه تروریستی […]

مدیرکل سازمان یونسکو از آغاز عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی شهر تدمر در حومه شرقی حمص استقبال کرد.

به گزارش مشرق و به نقل از العهد، ایرینا جئورجیوا بوکووا مدیرکل سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) امروز جمعه در بیانیه‌ای از عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی شهر باستانی تدمر از چنگال گروه تروریستی داعش استقبال کرد.

وی در این بیانیه گفت از یک سال قبل تاکنون، غارت تدمر، نماد پاکسازی فرهنگی که خاورمیانه را هدف قرار داده، است.

منابع سوری ساعتی قبل از فرار تروریست‌های تکفیری از قلعه باستانی اطراف شهر تدمر و آزادسازی کامل آن در پی پیشروی مستمر نیروهای ارتش سوریه و همچنین قطع راه‌های کمک‌رسانی به داعشی‌ها بین القریتین و تدمر خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای همپیمان خود، راه‌های کمک‌رسانی به تروریست‌های داعشی بین القریتین و تدمر در حومه شرقی حمص را در سایه حملات گسترده جنگنده‌های روسی به مواضع تکفیری‌ها قطع کردند.

شهر باستانی ــ تاریخی چندهزار ساله پالمیرا یا تدمر پایتخت پادشاهی‌ای به همین نام است که همزمان با امپراتوری رم باستان وجود داشت.

شهر تاریخی پالمیرا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت است و تا چهار سال قبل و پیش از بحران سوریه، میزبان شمار زیادی از گردشگران خارجی بود.

این شهر تاریخی در ۲۱۵کیلومتری شمال شرقی دمشق قرار دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: